چگونگی استفاده از ویژگی حالت شب در آیفون ۱۲

چگونگی استفاده از ویژگی حالت شب در آیفون ۱۲

جدیدترین آیفون‌های کمپانی اپل یعنی آیفون ۱۲ مینی، آیفون ۱۲، آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس به یک ویژگی عکاسی به نام حالت شب (Night mode) مجهز شده‌اند که برای گرفتن عکس‌های واضح حتی در شرایط نامناسب نور مانند شب طراحی شده است.

قابلیت Night mode برای اولین بار در سری آیفون ۱۱ مورد استفاده قرار گرفت و این امکان صرفا به دوربین Wide پشت گوشی محدود می‌شد. این در حالی است که در آیفون ۱۲، اپل قابلیت ‌نایت مود را به تمام لنزها، از جمله دوربین جلویی، اضافه کرده است. بنابراین اکنون می‌توانید در تاریکی بدون هیچ دغدغه‌ای عکس سلفی بگیرید.

وقتی از ‌ویژگی حالت شب آیفون ۱۲ در نور کم استفاده می‌کنید، با استفاده از الگوریتم‌‌های یادگیری ماشینی، در عین اینکه حالت شب حفظ می شود، تصاویر روشن تری گرفته می شود. در این ولاگ قصد داریم تا به آموزش نحوه‌ی استفاده از ویژگی حالت شب در آیفون ۱۲ بپردازیم.

نحوه‌ی استفاده از Night mode

  • برنامه Camera را در iPhone 12 خود اجرا کنید.
  • وضعیت دوربین را با استفاده از آیکون موجود در قسمت پایین سمت راست گوشی، به دورین جلو تغییر دهید.
  • اگر نماد فلش در گوشه بالا سمت چپ صفحه زرد است، روی آن ضربه بزنید تا خاموش شود.
  • در بالای آیکون دایرهای شکل که در قسمت پایین مرکز قرار دارد و برای گرفتن عکس از آن استفاده می شود(دکمه شاتر)، آیکون حالت شب که شبیه هلال ماه است قرار دارد. اگر نور محیط کم باشد، Night mode به طور خودکار فعال می‌شود و زرد می‌شود. اگر فعال نیست ولی فکر می‌کنید که برای گرفتن عکس سلفی به قابلیت حالت شب نیاز دارید، کافیست روی آیکون آن ضربه بزنید. اگر نماد ‌Night Mode را اصلاً نمی‌بینید، نور بیش از حد زیاد است و نمی‌توانید از این قابلیت استفاده کنید.
  • اگر به صورت دستی قابلیت ‌Night Mode را فعال کرده‌اید، می‌توانید با استفاده از اسلایدری که در بالای دکمه شاتر است، میزان نوردهی را تنظیم کنید. اگر ‌Night Mode قبلاً فعال بوده است، می‌توانید خودتان زمان نوردهی را با ضربه زدن روی نماد آیکون هلال ماه شکل زرد رنگ تنظیم کنید.

چگونگی استفاده از ویژگی حالت شب در آیفون ۱۲

  • روی دکمه شاتر ضربه بزنید و iPhone خود را ثابت نگه دارید تا اینکه زمان نوردهی تمام و عکس شما گرفته شود.

عکاسی حالت شب با سه پایه

با استفاده از یک ژیروسکوپ که در آیفون ۱۲ تعبیه شده، اکنون زمانی که از سه پایه برای عکاسی استفاده می کنید، آیفون ۱۲ مدت زمان نوردهی بیشتری را نسبت به حالت عادی در اختیار شما قرار می‌دهد تا با خیال راحت‌تری بتوانید عکس‌های خود را در نور کم بگیرید.

چگونگی استفاده از ویژگی حالت شب در آیفون ۱۲

هنگامی که از قابلیت حالت شب در آیفون ۱۲ استفاده می‌کنید به طور معمول ۱ تا ۳ ثانیه این قابلیت فعال است و تا ۱۰ ثانیه هم می‌توانید به صورت دستی تنظیم کنید. اما وقتی از سه پایه استفاده می‌کنید این قابلیت حالت شب تا ۳۰ ثانیه فعال خواهد بود.

منبع

همچنین توصیه می‌کنم مقاله جذاب آیفون ۱۲ پرو یا آیفون ۱۲ یا ایفون ۱۲ پرو مکس، کدام یک را خریداری کنیم؟ را مطالعه کنید.

 

 

3 نظر در مورد “چگونگی استفاده از ویژگی حالت شب در آیفون ۱۲

  1. اشتراک ها: نحوه‌ی نصب و اجرا برنامه‌های Aperture، iPhoto و نسخه‌های قدیمی iTunes بر روی سیستم عامل macOS Big Sur | Texnoli

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *