بررسی مشخصات آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس

بررسی مشخصات آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس

شرکت اپل در ۱۳ اکتبر سال جاری (۲۰۲۰) از محصولات جدید خود از جمله آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس به عنوان جانشین گوشی‌های آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس با طراحی جدید، تراشه A14 Bionic، LiDAR Scanner و لوازم جانبی MagSafe رونمایی کرد. در حال حاضر از iPhone 12 Pro و iPhone 12 Pro Max به عنوان پرچمداران گوشی‌های آیفون یاد می‌شود، بنابراین بررسی مشخصات آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس برای بسیاری از کاربران و علاقه مندان این دسته از محصولات شرکت اپل جذاب و با اهمیت است.

قیمت ‌آیفون ۱۲ پرو از ۹۹۹ دلار و قیمت آیفون ۱۲ پرو مکس از ۱۰۹۹ دلار شروع می‌شود. اگر چه این دو گوشی در بسیاری از ویژگی‌ها شبیه یکدیگر هستند، با این حال تفاوت‌های قابل توجهی نیز وجود دارد که  از جمله آنها می‌توان به اندازه‌ی صفحه‌ی نمایشگر اشاره کرد. برای بسیاری از کاربران این دغدغه وجود دارد که برای صرفه جویی در هزینه‌های اضافی، از بین آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مک کدام یک را خریداری کنند. بنابراین در این ولاگ قصد داریم تا به بررسی مشخصات آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس بپردازیم.

اندازه‌ی نمایشگرهای آیفون ۱۲ پرو و پرو مکس

مشهودترین تفاوت بین iPhone 12 Pro و iPhone 12 Pro Max که در بررسی مشخصات آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس بسیار اهمیت دارد، اندازه صفحه نمایش است. آیفون ۱۲ پرو دارای نمایشگر ۶.۱ اینچی و آیفون ۱۲ پرو مکس دارای نمایشگر ۶.۷ اینچی است. قطعا تلفن بزرگتر قادر به نمایش محتوای بیشتری خواهد بود و مواردی مانند صفحه کلید بسیار بزرگتر خواهند بود. با این حال تلفن کوچکتر قابلیت حمل راحت تری دارد و استفاده از آن با یک دست آسان تر است.

بررسی مشخصات آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرو مکس

نمایشگرهای استفاده شده در آیفون ۱۲ پرو و پرو مکس از فن آوری‌های دقیقاً یکسانی استفاده می‌کنند و از ویژگی‌های یکسانی برخوردار هستند، اما دلیل اصلی ترجیح دادن آیفون ۱۲ قرار گیری بهتر آن در دست و سهولت استفاده از آن با یک دست خواهد بود. به همین ترتیب، کسانی که نمایشگر بزرگتر را ترجیح می دهند، به وضوح مشخص است که آیفون ۱۲ پرو مکس را ترجیح می‌دهند.

ابعاد و وزن آیفون ۱۲ پرو وآیفون ۱۲ پرو مکس

اگر به دنبال یک گوشی کوچکتر هستید، بدیهی است که گوشی آیفون ۱۲ پرو دارای ارتفاع و عرض کمتری نسبت به آیفون ۱۲ آیفون پرو مکس است. iPhone 12 Pro 1.4 میلی متر کوتاه تر و ۶.۶ میلی متر باریک تر از iPhone 12 Pro Max است. با این وجود ضخامت هر دو گوشی  برابر ۷.۴ میلی متر است. آیفون ۱۲ آیفون پرو نیز ۳۹ گرم (۱.۳۸ اونس) نسبت به مدل آیفون ۱۲ پرو مکس سبک تر است و در مجموع فقط ۱۸۹ گرم (۶.۶۶ اونس) وزن دارد.

دوربین‌ها در آیفون ۱۲ پرو و پرو مکس

دوربین یکی دیگر از ویژگی‌های اصلی جهت تفکیک و تمییز بین گوشی‌های همراه است. این دو آیفون دارای دوربین عقب بسیار مشابهی هستند. دارای سه دوربین ۱۲ مگاپیکسلی Ultra Wide، Wide و Telephoto و LiDAR Scanner و بسیاری از ویژگی های نرم افزاری مشابه مانند Smart HDR 3 ، حالت شب (Night mode)، Deep Fusion، و Apple ProRAW هستند. با این حال، اندازه‌ی بزرگتر ۱۲ Pro Max به اپل این امکان را داده است که ویژگی‌های بیشتری را در این گوشی فراهم کند.

دوربین Wide در آیفون ۱۲ پرو مکس  دارای یک سنسور ۴۷ درصدی بزرگتر با پیکسل های بزرگتر است که نور بسیار بیشتری نسبت به دوربین Wide آیفون ۱۲ پرو فراهم می‌کند. اپل ادعا می‌کند، عکس های کم نور گرفته شده با ‌iPhone 12 Pro‌ Max ، ۸۷ درصد بهتر و دارای جزئیات بیشتر و رنگ بهتر هستند.

آیفون ۱۲ پرو دارای لنز تله فوتو با دیافراگم f / 2.0 است، این در حالی است که آیفون ۱۲ پرو مکس دارای لنز تله فوتو با دیافراگم f / 2.2 است. ‌iPhone 12 Pro‌ Max دارای لنزی با فاصله کانونی ۶۵ میلی متر و بزرگنمایی ۲.۵ برابر است و این در حال است که آیفون ۱۲ پرو دارای فاصله کانونی ۵۲ میلی متری با بزرگنمایی ۲ برابر است.

بررسی مشخصات آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرو مکس

‌iPhone 12 Pro‌ Max همچنین به جای لرزشگیر نوری تصویر با تغییر لنز، دارای لرزشگیر اپتیکال تصویر از نوع سنسور شیفت در لنز Wide است. این بدان معنی است که سنسور دوربین به جای لنز، برای خنثی کردن لرزش، حرکت می‌کند که در نتیجه سبب بهبود لرزشگیر اپتیکال تصویر می‌شود. بنابراین اگر به صورت حرفه‌ای عکاسی و فیلمبردای می کنید، آیفون ۱۲ پرو مکس یکی از بهترین گزینه هاست.

بررسی مشخصات آیفون ۱۲ پرو و پرو مکس: طول عمر باتری

آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس در مورد عمر باتری نیز متفاوت هستند. به گفته شرکت اپل آیفون ۱۲ پرو می‌تواند تا ۱۷ ساعت پخش فیلم را ارائه دهد. با این حال، از آنجا که آیفون ۱۲ پرو مکس بسیار بزرگتر است، می تواند یک باتری بزرگتر را در خود جای دهد و بنابراین عمر باتری بیشتری دارد. گزارش شده است که آیفون ۱۲ پرو مکس می‌تواند تا ۲۰ ساعت پخش فیلم را ارائه دهد. عمر باتری در دنیای واقعی برای هر دو دستگاه احتمالاً کمتر از تخمین اپل خواهد بود، زیرا استفاده از برنامه‌های مختلف نسبت به پخش فیلم به تنهایی کمی سنگین تر است.

اگر دوام باتری برای شما اولویت است، آیفون ۱۲ پرو مکس بهترین ماندگاری باتری را در بین گوشی های  آیفون ارائه می‌دهد. اگر iPhone 12‌ Pro را انتخاب کنید ، باتری آن نسبتا مناسب خواهد بود، اما به Pro Max نمی‌رسد.

آیفون ۱۲ پرو یا آیفون ۱۲ پرو مکس، کدام بهتر است؟

یکی از مهم ترین نکات قابل توجه جهت  تصمیم گیری بین آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس، اندازه‌ی نمایشگر است. همچنین از دیگر نکات پر اهمیت جهت تصمیم گیری می‌توان به دوربین و ویژگی های استفاده شده در آیفون پرو و پرو مکس جهت عکاسی و فیلم برداری اشاره کرد.

‌iPhone 12 Pro‌ Max تنها نماینده ی گوشی‌های آیفون است که همه‌ی ویژگی‌ها را به نوبه‌ی خود دارد. اما این لزوماً به این معنا نیست که آیفون ۱۲ پرو مکس بهترین گزینه برای همه‌ی کاربران است زیرا یک گوشی بزرگ ۶.۷ اینچی برای همه مناسب نیست.

اپل مجموعه‌ی مدل‌های آیفون ۱۲ را در سه اندازه‌ی مختلف عرضه می‌کند تا نیازهای همه‌ی کاربران را پوشش دهد. از آنجایی که آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس تقریبا ویژگی‌ها و مشخصات یکسانی دارند، بنابراین بررسی مشخصات آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو مکس به تنهایی کافی نیست و باز همچی به انتخاب به خود شما بر می‌گردد. قیمت آیفون ۱۲ پرو مکس ۱۰۰ دلار بیشتر است ولی با این حال به خاطر اندازه نمایشگر بیشتر، دوام باتری بیشتر و ویژگی‌های دوربین، قیمت منصفانه‌ای به نظر می‌رسد.

منبع

همچنین توصیه می‌کنم مقاله جذاب آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس کدام یک را خریداری کنیم؟ را مطالعه بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *