iOS 14 : چطور با اپل واچ یا آیفون می توان به عنوان کلید اتومبیل خود استفاده کنیم

iOS 14 : چطور با اپل واچ یا آیفون می توان به عنوان کلید اتومبیل خود استفاده کنیم

کلید اتومبیل (Car key) ویژگی است که از طریق اینترفیس NFC می تواند قفل اتومبیل را با اپل واچ یا آیفون باز کند. و این در حالیست که فاصله شما با اتومبیل تان نباید چندان زیاد باشد. با کمک این قابلیت می توانید در اتومبیل خود را قفل  یا باز کنید و یا حتی اگر یک شارژر بی سیم در داخل اتومبیل داشته باشید وسیله نقلیه خود را روشن کنید.

داده های این کلید دیجیتالی در اپلیکیشن Wallet ذخیره می شود و از این طریق گزینه های دیگری نیز وجود دارد که مثلا می توان آن  را با افراد خانواده یا دوستان تان از طریق اپ Messages به اشتراک بگذارید و بدین گونه آنها هم می توانند با آیفون خود از اتومبیل شما استفاده نمایند.

علاوه بر این  در استفاده از این کلیدهای دیجیتالی بسته به شخصی که می خواهد از آن استفاده کند  می توان محدودیت ایجاد کرد. این محدودیت ها می تواند شامل میزان شتاب، حداکثر سرعت، میزان بلندی صدای ضبط صوت اتومبیل یا موارد مشابه باشد و والدین از این طریق می توانند فعالیت فرزندان و نحوه استفاده آنها از اتومبیل را کنترل و نظارت کنند.

این کلید دیجیتالی حتی بعد از آن که باتری آیفون تمام می شود می تواند عمل کند. یعنی شما می توانید اتومبیل خود را تا پنج ساعت بعد از اتمام باتری نیز آنلاک و روشن کنید. در حقیقت بخشی از باتری برای فعالیت های کلید دیجیتالی به صورت جداگانه ذخیره می شود و در هنگام اتمام باتری کلید دیجیتالی را همچنان فعال نگاه می دارد.

اما ذکر این نکته لازم است که برای استفاده از کلید دیجیتالی وسیله نقلیه نیز باید توسط سازنده آن با قابلیت ارتباطی NFC فعال شده باشد. بنابراین این ویژگی روی هر نواع اتومبیل عمل نخواهد کرد. بنابر گزارشات BMW 5 اولین اتومبیلی است که دارای قابلیت استفاده از این ویژگی را می باشد و از ۱ جولای قرار است روانه  بازار شود. کلید دیجیتالی مانند ویژگی CarPlay نیز از طریق اینترفیس ارتباطی NFC قادر به فعالیت می باشد.

لطفا سایر مقالات در مورد ویژگیهای سیستم عامل جدید اپل را مطالعه کنید. 

2 نظر در مورد “iOS 14 : چطور با اپل واچ یا آیفون می توان به عنوان کلید اتومبیل خود استفاده کنیم

  1. اشتراک ها: ویژگی های جدید در نسخه بتا iOS 14 | Texnoli

  2. اشتراک ها: اپل iOS 13.6 ،iPadOS 13.6 ،macOS 10.15.6 ،tvOS 13.4.8 ،watchOS 6.2.8 را معرفی نمود | Texnoli

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *