اپل می گوید iOS 14 در ۷۲ درصد تمام مدل های آیفون در حال اجراست و میزان سازگاری آن نسبت به iOS 13 بیشتر است

اپل می گوید iOS 14 در ۷۲ درصد تمام مدل های آیفون در حال اجراست و میزان سازگاری آن نسبت به iOS 13 بیشتر است

اپل گزارش می دهد که iOS 14 در ۷۲ درصد کل وسیله‌ها و ۸۱ درصد وسیله‌های فروخته شده در چهار سال اخیر در حال اجراست و نسبت به iOS 13 سرعت سازگاری و محبوبیت بیشتری پیدا کرده است.

اپل هر از چند گاهی توسعه دهندگان را نسبت به میزان نصب سیستم های عامل در حال اجرای خود در وسیله های آیفون و آیپد فروخته شده خود مطلع می سازد. اطلاعات حاصل از اپل نشان می‌دهد که میزان سازگاری iOS 14 نسبت به iOS 13 در پریود زمانی مشابه آن در سال ۲۰۱۹ سریع تر است.

این گزارش نشان می‌دهد که از تمام وسیله هایی که اپل تاکنون فروخته است ۷۲ درصد آنها در حال اجرای iOS 14 و ۱۸ درصد آنها در حال اجرای iOS 13 می باشند. این بدان معنی است که تنها  ۱۰ درصد کاربران اپل هنوز از سیستم‌های عامل قدیمی‌تر از  iOS 13 استفاده می‌کنند. اطلاعات می‌تواند به توسعه دهنگان اپ  کمک کند تا بتوانند به آسانی در مورد توقف ‌روزرسانی سیستم‌های عامل قدیمی تر در زمان مناسب تصمیم گیری کنند. 

گزارش مشابهی نشان می‌دهد که  iPadOS 14 از محبوبیت مشابهی نسبت به  iOS 14 برخوردار نیست به طوری که  آمار نشان می دهد ۶۱  درصد تمام وسیله هایی که فروخته شده است از iPadOS 14 استفاده می‌کنند و  ۲۱ درصد آنها را در حال اجرای iPadOS 13 هستند. این بدان معناست که ۱۸ درصد آیپدها هنوز در حال استفاده از سیستم های قدیمی iPadOS 13 و قدیمی تر می باشند

iOS 13 تا فوریه  ۲۰۲۰ نتوانست به حدود ۷۰ درصد استفاده کاربران برسد و این نشان می‌دهد که iOS 13 نسبت به iOS 14 در میان عموم از میزان سازگاری و محبوبیت کمتری برخوردار است. تفاوت میان این سازگاری تا حد زیادی مربوط به قابلیت‌های اضافه شده موجود در آیفون های امسال می باشد. قابلیت های جدیدی نظیر طراحی سفرشی ابزارک ها یا ویجت ها در صفحه اصلی و کتابخانه اپ برای iOS 14 از آن جمله می باشند.

دلیل دیگر این است که اپل هم چنان در حال فروش تعداد زیادی آیفون و آیپد می باشد بنابراین تمایل برای به روزرسانی به سیستم‌ عامل جدیدتر کاملا منطقی به نظر می‌رسد، زیرا مدل‌های قدیمی‌تر که در حال حاضر فروش می رسند دارای آخرین نرم افزارهای موجود و به روزرسانی ها می باشند.

بعد از انتشار  iOS 14،  در شبکه های اجتماعی قابلیت های سفارشی سازی در ابزارک ها و همین طور آیکون ها در صفحه اصلی توجه زیادی را به خود جلب کرد و این باعث شد که کاربران زیادی نسبت به بروز رسانی جدیدترین نرم افزار موجود تمایل بیشتری نشان دهند. 

اپل می گوید iOS 14 در ۷۲ درصد تمام مدل های آیفون در حال اجراست و میزان سازگاری آن نسبت به iOS 13 بیشتر است

منبع

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *