iFixit : کالبد شکافی آیفون ۱۲ پرو مکس وجود باطری ال مانند و سیستم حجیم دوربین را نشان می دهد

iFixit : کالبد شکافی آیفون ۱۲ پرو مکس وجود باطری ال مانند و سیستم حجیم دوربین را نشان می دهد

 iFixit که یکی از مراکز صاحب نام کالبد شکافی و تعمیر آنلاین گوشی های همراه است، با کالبد شکافی آیفون ۱۲ پرو مکس متوجه شد که تفاوت‌های منحصر به فردی در زمینه طراحی قطعات داخلی از جمله سیستم دوربین بزرگتر که قابلیت زیادی در شرایط نوری کم دارد را مشخص می سازد.

پس از باز کردن آیفون ۱۲ پرو مکس اولین تفاوت قابل مشاهده نسبت به آیفون ۱۲ پرو حضور باتری ال مانند است که اپل برای اولین بار در آیفون ۱۱ پرو مکس آن را به کار برد. اما در آیفون ۱۲ پرو باتری دارای شکل چهارگوش می باشد. بر اساس گزارش‌های قبلی یکی از دلایل کاهش حجم باتری در آیفون ۱۲ پرو مکس استفاده از سیستم ارتباطی ۵G   و جا دادن آن در بین  قطعات دیگر باعث شده است که ساختار داخلی آیفون ۱۲ پرو مکس بقیه متفاوت تر باشد.

باتری در آیفون ۱۲ پرو مکس هنوز بیشترین ظرفیت را در میان سایر مدل‌های آیفون ۱۲ دارد. این مدل دارای ظرفیت ۱۴.۱۳ وات ساعت است که در مقایسه با ظرفیت ۱۰.۷۸ وات ساعت در آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو تا حد قابل ملاحظه ای بیشتر است، اما هنوز نسبت به آیفون ۱۱ پرو مکس که دارای ظرفیت ۱۵.۰۴ ظرفیت کمتری دارد.

iFixit : کالبد شکافی آیفون ۱۲ پرو مکس وجود باطری ال مانند و سیستم حجیم دوربین را نشان می دهد

اما بخشی که اهمیت بیشتر و پیچیدگی وسیع تری دارد بخش مربوط به سیستم دوربین است که بسیار بزرگتر از آیفون ۱۲ بوده و این به دلیل وجود حسگر لیدار می باشد. بر اساس نظر تکنسین های iFixit فضا برای حسگر های دوربین بسیار حائز اهمیت است، بنابراین برای دست یافتن به دوربین با ۸۷% قابلیت بهتر در شرایط نوری کم آیفون ۱۲ پرو مکس از بزرگ‌ترین حسگری استفاده کرده است که در هر در آیفون تا به حال کار رفته است.

اما در مقابل این کالبدشکافی مشخص می سازد که آیفون ۱۲ پرو مکس دارای لاجیک برد جمع و جور تری نسبت به آیفون ۱۲ می باشد و همین طور بخش های دیگری نظیر کارت خوان سیم کارت نیز در آیفون ۱۲ پرو مکس طوری قرار گرفتند که شرایط تعمیرپذیری آن را بهتر می‌کند و به جای استفاده از چسب از واشرهای پلاستیکی های اتصالی در آن استفاده شده است.

به طور کلی طرز قرارگیری قطعات داخلی در آیفون ۱۲ به صورتی است که برای تعمیر بخش‌های قسمت های داخلی شرایط ساده تری را ایجاد می کند. سایت iFixit به ضریب تعمیر پذیری آیفون ۱۲ پرو مکس امتیاز ۶ از ۱۰ را می دهد که مشابه آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو می باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *