نحوه‌ی استفاده از پیام رسان واتساپ WhatsApp در مک

نحوه‌ی استفاده از پیام رسان واتساپ WhatsApp در مک

پیام رسان واتساپ با وجود رقبایی جدی مانند تلگرام و سیگنال، همچنان محبوب ترین پلتفرم پیام رسانی با فاصله زیاد نسبت به سایر پیام رسان‌ها است. در آخرین گزارش‌ها در سال ۲۰۲۰ ، پیام رسان WhatsApp که در حال حاضر متعلق به شرکت فیس بوک است، بیش از ۲ میلیارد کاربر در سراسر جهان داشت و در این عدد همچنان در حال افزایش است. اگر در نظر بگیرید که واتساپ در سال ۲۰۱۸ یک و نیم میلیارد کاربر و در سال ۲۰۱۶ یک میلیارد کاربر داشته است ، بنابراین تعداد حساب‌های فعال WhatsApp هر دو سال نیم میلیارد افزایش می‌یابد.

در سال ۲۰۱۸، این تیم پشتیبانی واتساپ اعلام کرد که میزبان ۶۴ میلیارد پیام رمزگذاری شده در یک روز بوده است. در حالی که اکثریت قریب به اتفاق این پیام‌ها از طریق تلفن‌های هوشمند رد و بدل شده اند ، با این حال استفاده از پیام رسان WhatsApp در Mac نیز امکان پذیر است. در این ولاگ به نحوه استفاده از پیام رسان واتساپ در مک می‌پردازیم.

واتساپ در مک چگونه کار می‌کند

دو روش اصلی وجود دارد که می‌توانید از طریق Mac به حساب واتساپ خود دسترسی پیدا کنید. می‌توانید از طریق وب سایت WhatsApp به صورت تحت وب به پیام رسان واتساپ و حساب کاربری خود متصل شوید، یا اگر این روش را دوست ندارید، می‌توانید به جای آن از یک برنامه استفاده کنید.

نحوه‌ی استفاده از پیام رسان واتساپ WhatsApp در مک

پیام رسان واتساپ، برنامه WhatsApp Desktop را که درStore  Mac App وجود دارد، به صورت رایگان به کاربران خود ارائه می‌دهد. همچنین در Mac App Store برنامه‌های دیگری مانند FreeChat و ChatMate نیز وجود دارد که با استفاده از آنها می‌توانید به حساب کاربری خود در واتساپ متصل شوید. اینکه کدام یک از این برنامه‌ها را انتخاب می کنید کاملا بستگی به شما دارد، زیرا اساساً همه آنها یک کار را انجام می‌دهند و به شما امکان می‌دهد به مکالمات WhatsApp خود در Mac دسترسی داشته باشید.

نحوه‌ی استفاده از واتساپ در مک

 • یک مرورگر را در Mac خود باز کرده و به وب سایت WhatsApp بروید. همچنین WhatsApp Desktop را برای macOS یا برنامه ی واتساپ را راه اندازی کنید.
 • برنامه‌ی واتساپ را روی آیفون خود اجرا کنید.
 • Settings را انتخاب کنید.
 • WhatsApp Web/Desktop را انتخاب کنید.
 • دکمه بزرگ آبی Link a Device را انتخاب کنید.
 • دوربین گوشی آیفون خود را به سمت صفحه Mac خود قرار دهید تا کد QR نشان داده شده در وب سایت WhatsApp یا برنامه دسک تاپ مورد استفاده را شناسایی کند.

نحوه‌ی استفاده از پیام رسان واتساپ WhatsApp در مک

 • هنگامی که کد QR اسکن شد و همگام سازی بین گوشی آیفون شما و مک به پایان رسید، می‌توانید تمام مکالمه‌هایی را که در ‌iPhone انجام داده‌اید، در مک خود نیز مشاهده کنید. شما همچنین می‌توانید تمام قابلیت‌هایی که در آیفون از آن استفاده می‌کنید در مک خود نیز داشته باشید.

نحوه‌ی استفاده از پیام رسان واتساپ WhatsApp در مک

چگونه اتصال مک به واتساپ را قطع کنیم

با دنبال کردن این مراحل می‌توانید اتصال حساب کاربری خود در واتساپ را از هر رایانه‌ای قطع کنید.

 • برنامه ی واتساپ در گوشی آیفون خود را اجرا کنید.
 • به قسمت Settings بروید.
 • به مسیر WhatsApp Web/Desktop بروید.
 • در قسمت زیرین “Device Status“، مرورگر و یا برنامه‌ای که در گذشته به حساب کاربری واتساپ خود متصل کرده اید انتخاب کنید.
 • Log Out را انتخاب کنید.

نحوه‌ی استفاده از پیام رسان واتساپ WhatsApp در مک

اگر شما اتصال حساب کاربری WhatsApp خود را از رایانه مورد نظر قطع کردید و کسی نمی‌تواند از این طریق به حساب کاربری شما دسترسی داشته باشد.

منبع

همچنین توصیه می‌کنم مقاله‌ی جذاب نحوه‌ی تبدیل لیست مخاطبین در گوشی آیفون به فرمت CSV را مطالعه بفرمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *