ویژگی های جدید CarPlay در iOS 14

ویژگی های جدید CarPlay در iOS 14

اپل ویژگی CarPlay را در iOS 14 فراموش نکرده است. اگرچه در نسخه جدید، ویژگی CarPlay  دست خوش تغییرات عظیمی نشده، با این حال بسیاری از بهبودها و امکانات جدید آن با استقبال کاربران همراه شده است.

CarPlay در iOS 14 بهتر از نسخه های دیگر به نظر می‌رسد، راحت تر کار می‌کند و امکانات جدید و لذت بخشی را برای کاربران به ارمغان می‌آورد. اگر ماشین شما از کارپلی پشتیبانی می‌کند و iPhone شما با  iOS 14 به روز رسانی شده است، تمام آنچه که از کارپلی می‌خواهید، دارید.

بارزترین ویژگی‌های جدید CarPlay

یکی از ویژگی‌هایی که هم اکنون در CarPlay و در iOS 14 وجود دارد، امکان تنظیم تصویر زمینه (Wallpaper) است. البته به نظر نمی‌رسد که برای استفاده از این امکان انتخاب‌های زیادی داشته باشید و بتوانید همه‌ی عکس‌های موردنظر خود را به عنوان پس زمینه تعیین کنید. با این حال تصاویر پس زمینه جدید باعث می‌شوند تا آیکون‌های برنامه CarPlay با وضوح بیشتری بر روی صفحه نمایشگر نمایش داده شوند و صفحه نمایشگر در زیر نور آفتاب روشن باقی بماند، در حالی که اگر از iOS 13 استفاده کرده باشید، بارها با این مشکل مواجه شده‌اید.

بهبود Siri در CarPlay نسخه iOS 14

برای مثال در کارپلی نسخه جدید اگر در حال رانندگی هستید و همزمان از برنامه Apple maps استفاده می‌کنید، می‌توانید از Siri بخواهید بدون اینکه نقشه‌ی پیش روی شما بسته شود، آهنگ مورد نظر شما را اجرا کند. Siri همچنین اکنون می‌تواند قابلیت‌ها و امکانات بیشتری در CarPlay برای کاربران فراهم کند. به طور خاص، اکنون این امکان وجود دارد که به Siri بگویید هنگام حرکت خود، ETA شما را به اشتراک بگذارد.

ویژگی های جدید CarPlay در iOS 14

به اشتراک گذاری ETA ویژگی و امکان فوق العاده‌ای است که در آن آیفون شما برای هر کسی که شما انتخاب می‌کنید پیامی ارسال می‌کند و به او می‌گوید چه زمانی شما پیش او می‌رسید و در صورت تأخیر ، iPhone زمان ورود جدید شما را به صورت خودکار به روزرسانی می‌کند بدون اینکه شما کار خاصی انجام دهید یا حتی مجبور باشید در مورد آن فکر کنید. بنابراین اگر به صورت ناگهانی وارد ترافیک شوید و ببنید به هر دلیلی ممکن است به موقع به قراری که تنظیم کرده‌اید نرسید، می‌توانید به Siri که در کارپلی شما فعال است، به صورت شفاهی بگویید که ویژگی ETA را فعال کند و آن را با شخص مورد نظر شما به اشتراک بگذارد.

پیامهای صوتی خود را از طریق Siri ارسال کنید

پیش از این در برنامه کارپلی، کاربران می‌توانستند برای استفاده از ویژگی ارسال پیام‌های صوتی، بگویند “Hey, Siri, send a voice message to Mehdi” و  Siri پیام صوتی کاربران را ضبط میکرد، سپس این پیام را برای آنها پخش می‌کرد. وقتی کاربران از ضبط صدا راضی بودند، Siri پیام صوتی کاربران را برای شخص مورد نظر ارسال می‌کرد. اکنون در نسخه iOS 14، همچنان می‌توانید پیام‌های خود را به صورت صوتی ضبط کنید اما در ابتدا، این پیام ها بررسی نمی‌شوند.

در حال حاضر در کارپلی نسخه iOS 14، سیری از شما می‌خواهد صحبت کنید، سپس پیام صوتی شما را ارسال می‌کند. به نظر این روش در حال حاضر سریعتر، کارآمدتر و مخصوصاً در مواردی که شما نیاز به ارسال پیامهای متعددی دارید، بهتر است.

ویژگی های جدید CarPlay در iOS 14

برنامه ها و پیشنهادهای Siri

اگرچه تعداد برنامه های قابل استفاده در CarPlay در مقایسه با برنامه‌های آیفون بسیار ناچیز است ، اما همچنان بر تعداد آنها افزوده می‌شود و هرچه بیشتر از برنامه کارپلی استفاده کنید بیشتر به آن علاقه مند می‌شوید.

اکنون کاربران با استفاده از برنامه CarPlay در iOS 14 ، می‌توانند از پیشنهادهای Siri استفاده کنند. برای مثال اگر همیشه در مسیر رفت و آمد خود به خانه از برنامه Podcast استفاده می‌کنید، Siri می‌تواند Podcastهای مورد علاقه شما را به صورت خودکار در اولین صفحه به شما پیشنهاد دهد.

همچنین در نسخه جدید یک API جدید وجود دارد که امکان استفاده از برخی از برنامه های پیام رسان مانند WhatsApp را فراهم می‌کند. این امکان توسعه دهندگان نرم افزارها را ملزم می‌کند که نرم افزارهای خود را به روزرسانی کنند تا کاربران بتوانند از آنها استفاده کنند.

علاوه بر این ، برنامه‌های پیام رسان یا برنامه‌های مشابه اکنون می‌توانند لیستی از مخاطبین و همچنین لیستی از مکالمات قبلی را به شما نشان دهند. برنامه موسیقی (Music) یا سایر برنامه های صوتی اکنون میتوانند Album Art را نشان دهند.

عملکرد کارپلی در iOS 14

تا کنون، بیشتر از هر ویژگی دیگری عملکرد ETA مورد توجه بوده است. همچنین در iOS 14 برنامه CarPlay امکانات جدیدی برای کمک به رانندگان در یافتن مسیرفراهم می‌کند. یکی اینکه شما اکنون می‌توانید مسیرها و نقشه های اپل را داشته باشید که شامل جایگاه‌های توقف برای شارژ وسایل نقلیه الکتریکی نیز هست. شما باید برنامه car manufacturer اتومبیل خود را روی آیفون خود نصب کنید، پس از این کار می توانید کارپلی را متصل کنید.

سپس هنگامی که مسیر خود را برنامه ریزی می‌کنید، Apple Maps از برنامه car maker استفاده می کند تا وضعیت شارژ خودروی شما را ردیابی کند. همچنین ارتفاع، مسیرهای ناهموار ( اعمم از تپه ها و چاله ها ) و عواملی که در مسیر قرار دارند را نشان می‌دهد.

ویژگی های جدید CarPlay در iOS 14

بسته به مکانی که در آن هستید ، CarPlay و Apple Maps هم اکنون در صورت وجود دوربین‌های کنترل سرعت در مسیر شما هشدار می‌دهند. هنگامی که به مکانی می‌رسید و توقف کردید ، کارپلی آخرین ویژگی جدید خود را در iOS 14 به شما ارائه می‌دهد. در نسخه جدید دو دسته برنامه جدید وجود دارد که می‌توانند در کارپلی استفاده شوند، یکی پارکینگ (parking) و دیگری سفارش سریع غذا (quick food ordering) است. البته باز هم ، این ویژگی ها به توسعه دهندگان بستگی دارد که برنامه‌های خود را متناسب با این این دسته بندی های جدید تولید یا به روز رسانی کنند.

منبع

همچنین توصیه می کنم مقاله آموزشی نحوه استفاده از ویژگی‌های جدید برنامه Messages در iOS 14 را مطالعه بفرمایید.

 

2 نظر در مورد “ویژگی های جدید CarPlay در iOS 14

  1. اشتراک ها: ویژگی ها و تنظیمات جدید برنامه Camera در iOS 14 | Texnoli

  2. اشتراک ها: Apple HomePod Mini | قیمت و مشخصات هوم پاد مینی | Texnoli

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *