ویژگی ها و تنظیمات جدید برنامه Camera در iOS 14

ویژگی ها و تنظیمات جدید برنامه Camera در iOS 14

در ادامه سری مقالات ویژگیهای جدید iOS 14 اینبار به قابلیتهای جدید برنامه دوربین می‌پردازیم با اینکه تعداد تغییرات و به روزرسانی‌هایی که شرکت اپل در برنامه‌ی Camera در iOS 14 ایجاد کرده است، تقریبا زیاد است، با این حال این تغییرات بسیار جزئی هستند. همچنین افراد کمی هستند که از تمام امکانات و ویژگی های برنامه Camera استفاده می‌کنند، اما چیزی که برای همه‌ی کاربران ملموس است، در نسخه جدید عکاسی سریعتر و کیفیت عکس‌ها بهتر شده است. همچنین علاوه بر تغییراتی که در ساختار برنامه Camera، سبب بهبود سرعت شده، برخی از این به روزرسانی ها به گونه‌ای انجام شده تا این نرم افزار روی گوشی آیفون سریعتر اجرا شود.

چگونه برنامه Camera در iOS 14 سرعت دوربین‌ها را افزایش می‌دهد

همانطور که اشاره شد، بدون هیچ تغییری در سخت افزار دوربین آیفون، تغییرات نرم افزاری، برنامه Camera در iOS 14 باعث می‌شود، عکاسی بسیار سریعتر شود. شرکت اپل ادعا می‌کند که به طور کلی در iOS 14، برنامه Camera تا ۹۰٪ سریعتر شده است و این صرفا یک ادعا نیست که صرفا برای جلب توجه کاربران باشد، بلکه کاربران تفاوت برنامه‌ی Camera در iOS 14 را با نسخه‌های قبلی، به طور ملموس احساس خواهند کرد.

برنامه Camera در iOS 14 خیلی سریعتر باز می‌شود، به این معنی که وقتی بخواهید به سرعت عکس بگیرید تأخیر کمتری در اجرا و آماده شدن برنامه جهت تصویر برداری احساس می‌کنید و همچنین سرعت پاسخگویی برنامه در برابر درخواست‌های کاربر افزایش یافته است.

شرکت اپل می‌گوید که زمان گرفتن یک عکس، از زمانی که روی برنامه Camera برای باز کردن آن ضربه می‌زنید تا زمانی که عکس خود را ثبت می‌کنید ، ۲۵٪ سریعتر از نسخه‌های قبلی است. وقتی در حال انجام یک سری عکس پرتره هستید، زمان ثبت عکس بعدی ۱۵٪ نسبت به قبل سریعتر است. همچنین برنامه‌ی Camera در iOS 14 در اسکن کدهای QR نیز سریعتر عمل می‌کند.

چگونه iOS 14 سرعت عکاسی شما را افزایش می‌دهد

هنوز می‌توانید برای عکس برداری سریع از مناظر دلخواه خود، از آیکون دوربین موجود در صفحه قفل (Lock Screen) استفاده کنید. یا می‌توانید Home Screen را از چپ به راست بکشید تا دوربین گوشی شما فعال شود و معمولا این روش سریعتر است.

اگر از قبل قفل گوشی آیفون خود را باز کرده‌اید، می‌توانید آیکون دوربین در صفحه اصلی را انتخاب کنید. همچنین با نگه داشتن دست خود بر روی این آیکون، منویی ظاهر می‌شود که به شما این امکان را می‌دهد مستقیماً ویژگی عکسبرداری از خود (Take Selfie)، ضبط ویدئو (Record Video) ، عکاسی پرتره (Take Portrait) یا سلفی پرتره (Take Portrait Selfie) را انتخاب کنید.

چگونه iOS 14 انتخاب تنظیمات را سریعتر می‌کند

آیفون یک دوربین پولاروید (Polaroid) نیست که فقط تصاویر یک اندازه ایجاد کند و بدون اینکه کنترلی داشته باشید از فلش استفاده کند یا نکند. بلکه یک دوربین فوق العاده و همه کاره است و اکنون با iOS 14، بسیاری از ویژگی‌ها در هر زمان که بخواهید در دسترس و کنترل شما هستند.

به جای شلوغ کردن صفحه نمایش با کنترل‌ها و امکانات گوناگون، اکنون یک چرخ دنده درج بندی شده (Chevron) در وسط صفحه قرار دارد، که با ضربه زدن بر روی آن لیستی از کنترل‌ها و امکانات در زیر آن نمایش داده می‌شود. همچنین، اکنون به عملکردهای مختلف از تنظیم تایمر، روشن یا خاموش کردن Live Photos و موارد دیگر دسترسی سریع دارید.

ویژگی ها و تنظیمات جدید برنامه Camera در iOS 14

این کنترل‌ها شامل یک  ویژگی جهت  کنترل و تنظیم نور(exposure compensation) است. پیش از این نسخه، شما باید بر روی صفحه ضربه می‌زدید تا جعبه زردی که مشخص می‌کند تمرکز تصویر در کدام قسمت است، نشان داده می‌شد و سپس روشنایی را تنظیم می‌کردید. شما همچنین سطح AF / AE، فوکوس خودکار و نوردهی خودکار را تنظیم می‌کردید و دردسرهای خاص خود را داشت. اکنون با استفاده از این امکان شما می‌توانید با ضربه زدن و جابه جایی Chevron به سمت راست و چپ، روشنایی را افزایش یا کاهش دهید. خصوصا از این امکان می توانید هنگام استفاده از برنامه دوربین برای گرفتن عکس استفاده کنید. همچنین تنظیمات بیشتری نیز وجود دارد که می‌توانید قبل از گرفتن عکس از آنها استفاده کنید.

تنظیمات جدید برنامه Camera در iOS 14

امکاناتی که در بخش تنظیمات (Settings) برنامه‌ی Camera وجود دارد، در راستای دسترسی و استفاده راحت تر کاربران، آرایش و ترتیب جدیدی در iOS 14 برای آنها فراهم شده است. اکنون چهار بخش کنترلی وجود دارد که دو تا از مهم ترین آنها Preserve Settings، Use Volume Up for Burst است. Use Volume Up for Burst یک امکان ساده است که در صورت انتخاب، همیشه میتوانید حالت Burst Mode را با لمس یک دکمه فیزیکی در اختیار داشته باشید.

Preserve Settings امکانی است که با استفاده از آن می‌توانید دوربین خود را با همان تنظیماتی که در آخرین بار هنگام عکاسی تنظیم کرده و از آن استفاده کرده‌اید بر روی دوربین خود تنظیم کنید. بنابراین اگر آخرین بار به عنوان مثال فیلمبرداری کرده اید، برنامه Camera پس از باز شدن، برای فیلمبرداری آماده می‌شود.

ویژگی ها و تنظیمات جدید برنامه Camera در iOS 14

نحوه استفاده از ویژگی grid در برنامه‌ی Camera در iOS 14

مدت طولانی است که برنامه‌ی Camera دارای ویژگی grid سه در سه برای ثبت تصاویر است. اکنون، گزینه روشن یا خاموش کردن آن در بخش Composition در تنظیمات دوربین وجود دارد. با استفاده از ویژگی Mirror Front Camera عکس‌های سلفی که از خود می‌گیرید و مانند نگاه کردن در آینه به نظر می‌رسند، می توانید این عکس هارا برعکس کرده و به حالت طبیعی برگردانید.

با توجه به ویژگی های ذکر شده، با این حال به استثنای سرعت بیشتر که در برنامه Camera فراهم شده است، تمام به روز رسانی های دیگر در iOS 14 مشابه ویژگی Mirror Front Camera، برای برخی از افراد مفید خواهد بود و برای برخی چندان جالب نیست.

 منبع

همچنین توصیه می کنم مقاله آموزشی ویژگی های جدید CarPlay در iOS 14 را مطالعه بفرمایید.

 

 

1 نظر در مورد “ویژگی ها و تنظیمات جدید برنامه Camera در iOS 14

  1. اشتراک ها: چگونه مراسم معرفی iPhone 12 را در 13 اکتبر تماشا کنیم | Texnoli

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *