ویژگی تصویر در تصویر (picture in picture) اپل تی وی در tvOS 14

ویژگی تصویر در تصویر (picture in picture) اپل تی وی در tvOS 14

در نسخه tvOS 14، ویژگی و امکان به روز شده‌ی تصویر در تصویر (Picture in Picture) در اپل تی وی (Apple TV) برای بسیاری از کاربران مفید است، اما متاسفانه با همه برنامه‌هایی که می‌خواهید استفاده کنید سازگار نیست و استفاده از آن دردسرهای خاص خود را دارد.
هنگامی که Apple TV شما tvOS 14 جدید را دریافت می‌کند، می‌توانید آنچه را که مشاهده می‌کنید به گوشه ای از صفحه فرستاده و همزمان شروع به استفاده از برنامه‌ی دیگری کنید. برای مثال می‌توانید در هنگامی که بازی Apple Arcade را اجرا می‌کنید، به صورت همزمان از برنامه Apple Store نیز استفاده کنید. با این حال این ویژگی به روز رسانی شده در اپل تی وی و tvOS 14، به اندازه ویژگی Picture in Picture در iOS 14 مفید نخواهد بود، به این دلیل که حتی Apple TV 4K بسیار محدودتر از iPhone است. با این حال کاربران با استفاده از این ویژگی می‌توانند فیلم‌های مورد علاقه ی خود را به همراه پخش اخبار در کنار اپل تی وی خود مشاهده کنند، که با این ویژگی به نظر، دغدغه‌ی بسیاری از کاربران بر طرف خواهد شد. همچنین می‌توانید دوربین امنیتی HomeKit خود را در گوشه صفحه نمایشگر اپل تی وی خود داشته باشید.
همانطور که اشاره شد برنامه هایی هستند که در حال حاضر نمی توانند از قابلیت تصویر در تصویر در tvOS 14 استفاده کنند اما خوشبختانه بسیاری از برنامه های کلیدی اپل می‌توانند از این ویژگی استفاده کنند. با این حال می‌توان انتظار داشت که هر چه زودتر بسیاری از این برنامه ها بتوانند از این قابلیت استفاده کنند. همچنین بعضی از برنامه‌ها در حال حاضر برای این اینکه بتوانند از این قابلیت استفاده کنند باید به روزرسانی شوند. بنابراین در وبلاگ آموزش فروشگاه تکسنولی قصد داریم به آموزش چگونگی استفاده از این ویژگی در tvOS 14 بپردازیم.

چگونه از ویژگی تصویر در تصویر در tvOS 14 استفاده کنیم :

۱) برنامه Apple TV را باز کنید
۲) در برنامه TV Apple یک نمایش یا فیلم تلویزیونی پیدا کنید و آن را پخش کنید
۳) سپس انگشت خود را بر روی سطح لمسی کنترل (remote Siri) قرار دهید
۴) بعد از چند لحظه، یک جدول زمانی (timeline) ظاهر می‌شود
۵) بالای این جدول زمانی (timeline)، یک آیکون Picture in Picture وجود دارد
۶) انگشت خود را به سمت بالا بکشید و آن را انتخاب کنید

برای استفاده از ویژگی تصویر در تصویر در هر برنامه دیگر، دقیقاً مراحل بالا را باید تکرار کنید، به شرطی که برنامه مورد نظرتان از ویژگی تصویر در تصویر پشتیبانی کند. اگر برنامه ای از ویژگی تصویر در تصویر پشتیبانی نکند ، آیکون (PiP picture in picture) را در بالای جدول زمانی مشاهده نمی‌کنید.
اما مشکلی که در استفاده از برنامه‌هایی که از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند وجود دارد این است که، با اینکه شما آیکون ویژگی تصویر در تصویر را در بالای جدول زمانی می‌بنید، اما با این حال انتخاب این آیکون سخت است. زیرا وقتی شما انگشت خود را جا به جا می کنید تا این آیکون را انتخاب کنید، به جای آن ممکن است فیلم شما عقب و جلو شود.
ویژگی تصویر در تصویر (picture in picture) اپل تی وی در tvOS 14

هنگام استفاده از ویژگی تصویر در تصویر چه اتفاقی می‌افتد

پس از انتخاب آیکون ویژگی تصویر در تصویر ، ویدیویی که مشاهده می‌کنید به یک مستطیل کوچک در ابعاد مشابه آیکون برنامه Apple TV تبدیل شده و در سمت راست و پایین صفحه به همراه یک دستورالعمل نمایش داده می‌شود.
ممکن است تلویزیون شما برای خواندن این دستورالعمل خیلی دور باشد یا قبل از اینکه متوجه آن شوید ناپدید شود. چیزی که در این دستورالعمل نوشته شده است، این است که می‌گوید: می‌توانید دکمه Home را فشار دهید تا کنترل‌ها را بدست آورید. اگر Home را فشار دهید ، سه گزینه پیش روی شما باز می‌شود.
اولین گزینه برای این منظور است که فقط برنامه تصویر در تصویر را خاموش کنید و دوباره به تماشای فیلم اصلی روی صفحه بروید. گزینه دوم به شما این امکان را می‌دهد، آنچه که به صورت تمام صفحه و با صدا نمایش داده شده است با آنچه را که در پنجره کوچک “تصویر در تصویر” نشان می‌دهد جابه جا کنید.
گزینه‌ی سوم به شما امکان می‌دهد تصویر (PiP picture in picture) را به گوشه‌ی دیگری منتقل کنید. هرچند اپل این مورد را به طرز هوشمندانه‌ای به صورت خودکار انجام می‌دهد.
بنابراین با باز شدن پنجره PiP و پخش ویدئو، می‌توانید دکمه‌ی menu را فشار داده و به جستجوی برنامه‌های مورد نظر خود بپردازید.


همزمان دو فیلم را تماشا کنید

هیچ چیز نمی‌تواند مانع شما شود که دو فیلم را به صورت همزمان تماشا کنید. فقط توجه داشته باشید که صدای تصویر picture in picture خاموش می‌شود.
بنابراین، به عنوان مثال می‌توانید یک فیلم را تماشا کنید در حالی که یک کانال خبری یا ورزشی را در گوشه‌ای از نمایشگر خود باز نگه داشته‌اید. هنگامی که اتفاقی که برای شما اهمیت دارد در تصویر PiP می افتد، می توانید Home را فشار دهید و به صورت تمام صفحه و با صدا آن را ببینید. همچنین با این کار، فیلمی که به صورت تمام صفحه تماشا میکردین، PiP می شود و همچنین صدای آن قطع می‌شود.

منبع

توصیه می کنم مقاله آموزشی نحوه استفاده از امکانات جدید Control Center در iOS 14 مطالعه بفرمایید.

1 نظر در مورد “ویژگی تصویر در تصویر (picture in picture) اپل تی وی در tvOS 14

  1. اشتراک ها: قابلیت‌های جدید برنامه Photos در iOS 14 | وبلاگ آموزشی فروشگاه تکسنولی | Texnoli

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *