نحوه‌ی استفاده از ویژگی اشتراک خانوادگی در سیستم عامل macOS Big Sur و iOS 14

نحوه‌ی استفاده از ویژگی اشتراک خانوادگی در سیستم عامل  macOS Big Sur و iOS 14

مدت هاست که کاربران می‌توانند یک برنامه خریداری کنند و به همراه خانواده از آن استفاده کنند، اما اکنون اپل این مسئله را به عنوان یک وِیژگی جدید در سیستم عامل‌های macOS Big Sur و iOS 14 به ارمغان آورده است. این ویژگی مدتی طول کشید تا در دسترس همه کاربران قرار بگیرد، اما اکنون می‌توانید حساب کاربری و اشتراکی که پس خرید یک برنامه برای شما ایجاد شده است را با بقیه‌ی اعضای خانواده به اشتراک بگذارید. البته این ویژگی محدودیت هایی هم دارد. این محدودیت این است که به ارائه دهنده خدمات این اجازه داده شده است که ویژگی اشتراک خانوادگی را فعال یا غیر فعال کنند.

چه برنامه‌هایی از ویژگی اشتراک خانوادگی پشتیبانی می‌کنند

برای بسیاری از کاربران مهم است که این ویژگی در چه برنامه‌هایی وجود دارد و کدام برنامه‌ها هستند که با ایجاد یک حساب کاربری و اشتراک، بقیه‌ی اعضای خانواده نیز می‌توانند از آن استفاده کنند. برای مثال ممکن است شما برنامه Netflix را داشته باشید و برای آن اشتراک بپردازید اما این برنامه هرگز بین اعضای خانواده به اشتراک گذاشته نمی‌شود.

بسیاری از کاربران این طور تصور می‌کنند که ویژگی اشتراک خانوادگی مربوط به برنامه‌هایی است که بخشی از یک سرویس هستند، مانند Netflix یا Apple Music، اما این تصور اشتباه است. در واقع ویژگی اشتراک خانوادگی برای برنامه‌هایی طراحی شده است که به صورت مستقل توسعه پیدا کرده‌اند و بخشی از یک سرویس نیستند.

توسعه دهندگان برنامه‌ها مطمئناً ترجیح می‌دهند که هر شخص در خانواده شما هزینه‌ی اشتراک جداگانه‌ای به آنها پرداخت کند. بنابراین آنها به طور کلی اطلاعات شفافی در مورد اینکه برنامه‌ای که توسعه داده‌اند از قبلیت اشتراک خانوادگی پشتیبانی می‌کند یا خیر، به کاربران ارائه نمی‌دهد.

نحوه‌ی استفاده از ویژگی اشتراک خانوادگی در سیستم عامل  macOS Big Sur و iOS 14

به نظر می‌رسد که هیچ اعلانی مبنی بر اینکه ویژگی اشتراک خانوادگی در دستگاه شما فعال است یا در صورت وجود کدام برنامه‌ها از این قابلیت پشتیبانی می‌کند، دریافت نمی‌کنید. در بهترین حالت، یک توسعه دهنده ممکن است تصمیم بگیرد که این ویژگی‌ها را در بخش اطلاعات مربوط به نسخه‌ی جدید برنامه به کاربران اطلاع دهد اما کاربران به صورت عادی هیچ نوتیفیکیشنی در این باره دریافت نمی‌کنند.

چگونه متوجه شویم که کدام برنامه از قابلیت اشتراک خانوادگی پشتیبانی می‌کند

  • در iPhone یا iPad خود، به تنظیمات بروید وروی نام خود کلیک کنید.
  • بر روی Subscriptions کلیک کنید.
  • صفحه را اسکرول کنید تا به Active subscriptions برسید.
  • از بین گزینه‌های موجود، به دنبال گزینه‌ای باشید که Share with family را دارد.

نحوه‌ی استفاده از ویژگی اشتراک خانوادگی در سیستم عامل  macOS Big Sur و iOS 14

اگر چنین گزینه‌ای وجود ندارد، نمی توانید آن subscription را به اشتراک بگذارید. اگر وجود داشته باشد، به طور رسمی برای خانواده شما فعال است.

منبع

همچنین توصیه می‌کنم مقاله‌ی جذاب نحوه‌ی نصب برنامه‌های iOS در مک بوک‌های اپل سیلیکون نحوه‌ی نصب برنامه‌های iOS در مک بوک‌های اپل سیلیکون را مطالعه بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *