چگونه تشخیص دهیم که در iPhone 12 به کدام نسخه از فناوری ۵G متصل شده‌ایم؟

چگونه تشخیص دهیم که در iPhone 12 به کدام نسخه از فناوری ۵G متصل شده‌ایم؟

نقطه مشترک در بین مدل‌های مختلف آیفون ۱۲، فناوری ۵G است، با این حال این فناوری انواع گوناگونی دارد که از رایج ترین آنها می‌توان به sub-6GHz، mmWave اشاره کرد.

آیفون ۱۲ اولین گوشی هوشمند کمپانی اپل است که با فناوری ۵G سازگار است. با گسترش فناوری ۵G در سراسر جهان، کاربران آیفون می‌توانند به نسل بعدی شبکه‌های تلفن همراه یعنی ۵G دسترسی داشته باشند. برای اینکه بدانید تلفن همراه شما به چه نوع اتصال ۵G متصل است، فقط باید به آیکون شبکه که در گوشه سمت راست و بالای آیفون ۱۲ قرار دارد نگاه کنید.

  • اگر فقط نماد ۵G  را مشاهده کنید، به این معنی است که شما به نسخه sub-6GHz فناوری ۵G متصل هستید. نسخه ی sub-6GHz فناوری ۵G می‌تواند از LTE سریعتر اما  mmWave کندتر باشد.

  • اگر نشان  ۵G UW یا +۵G رامشاهده می‌کنید، این بدان معناست که به نسخه mmWave فناوری ۵G متصل هستید که نسبت به ۵G استاندارد سریعتر است.

  • اگر نماد ۵G E نمایش داده می‌شود، شما به شبکه ۵G متصل نیستید.

استفاده از فناوری ۵G

البته فناوری ۵G هنوز همه گیر نشده است و احتمال این وجود دارد که هنوز در بسیاری از  مکان‌ها به LTE متصل باشید و تلفن شما برای اکثرا LTE و ۵G E را نشان می‌دهد. این ممکن است به این دلیل باشد که شما در منطقه ای هستید که هنوز ۵G در آن جا قابل دسترسی نیست، مخصوصاً برای مناطق روستایی.

آیفون ۱۲ همچنین قابلیتی به نام “حالت داده هوشمند” را ارائه می‌دهد. این حالت به طور پیش فرض فعال می‌شود و صرفا در زمان‌هایی که به سرعت زیاد احتیاج دارید فناوری ۵G را فعال می کند. بنابراین این کار باعث صرفه جویی در مصرف باتری می‌شود.

در برخی موارد ممکن است iPhone شما نشان دهد که می‌توانید به ۵G متصل شوید، اما در واقع ممکن است اتصال شما را به LTE تغییر دهد تا در مصرف داده و عمر باتری صرفه جویی کنید. در این موارد، آیفون شما ۵G را نمایش می‌دهد اما در واقع به LTE متصل می‌شود.

البته اگر ترجیح می دهید ۵G را به طور دائم روشن یا خاموش کنید، می توانید در قیمت تنظیمات آیفون خود این مورد را فعال یا غیر فعال کنید.

منبع

همچنین توصیه می‌کنم مقاله‌ی جذاب چگونه قد افراد را با آیفون ۱۲ پرو اندازه گیری کنیم؟ را مطالعه بفرمایید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *