نحوه‌ی حذف “بدافزار” موجود در درایور پرینترهای اچ پی از مک

نحوه‌ی حذف “بدافزار” موجود در درایور پرینترهای اچ پی از مک

مک به بدافزارها غالبا آلوده نمی‌شود، با این حال اخیرا گزارش‌هایی مبنی بر وجود بد افزاری در درایور پرینتر HP، شده است. کمپانی اپل از کاربران خود خواسته است تا این بدافزار را در لپ تاب‌های Mac خود مسدود کنند. در این ولاگ قصد داریم به آموزش نحوه‌ی حذف بدافزار موجود در درایور پرینترهای اچ پی از لپ تاب‌های مک بپردازیم.

Hewlett Packard در حال حاضر درباره‌ی مشکلات اخیر چاپگر Mac توضیحاتی داده است و به کاربران نسبت به “بدافزار” موجود در درایور پرینتر اچ پی هشدارهایی داده است و ادعا می کند که این مشکل هنوز رفع نشده است. در حالی که گفته می‌شود HP و اپل برای حل این مشکل با یکدیگر همکاری می‌کنند  اما همچنان کاربران با اخطارهایی همچون “will damage your computer” در مک بوک های خود مواجه می‌شوند.

سخنگوی HP ادعا کرده است که شرکت اچ اپی مجبور شده است اعتبارنامه و گواهی امنیتی برخی از نسخه‌های قدیمی درایورهای لپ تاب‌های مک را لغو کند و این درایورها را از دسترس کاربران خارج شده است. این مسئله باعث ایجاد اختلال موقتی برای آن دسته از کاربرانی که از این درایورها استفاده می کنند، شده است. شرکت اچ پی ادعا می‌کند با همراهی کمپانی اپل در حال بر طرف کردن این مشکل است. همچنین شرکت اچ پی از کاربرانی که با این بدافزار در لپ تاب مک خود مواجه شده‌اند درخواست می‌کنند درایور پرینتر HP را حذف کنند و از درایور AirPrint برای پرینتر خود استفاده کنند.

مراحل حذف درایور پرینتر اچ پی

  • به قسمت System Preferences مراجعه کنید.
  • Printers & Scanners را انتخاب کنید.
  • پرینتر اچ پی خود را از لیست پرینترها که در سمت چپ قرار دارد، انتخاب کنید.
  • روی علامت منهای پایین سمت چپ کلیک کنید.
  • در قسمت Finder به آدرس Library/Printers/hp/~ بروید.
  • درایور پرینتر را با درگ کردن به سطل زباله بیاندازید.
  • به System Preferences بازگردید.
  • Printers & Scanners را انتخاب کنید.
  • روی علامت بعلاوه در پایین سمت چپ کلیک کنید و پرینتر را دوباره اضافه کنید.

برای رفتن به پوشه Library / Printers / hp/~ ، به Finder بروید و از منوی موجود گزینه Go، Go to folder و… را انتخاب کنید. یا از میانبر Command-Shift-G استفاده کنید.

نحوه‌ی حذف "بدافزار" موجود در درایور پرینترهای اچ پی از مک

با این کار درایور پرینتر اچ پی پاک می‌شود، اما پس از این مرحله شما محبور هستید تا نسخه‌ی جدید را بر روی لپ تاب مک خود دانلود و نصب کنید. هنگامی که پرینتر را دوباره اضافه کردید، از درایور جدید و به روز شده استفاده می‌شود و به درستی کار می کند.

همچنان پیغام خطا دریافت می‌کنید

پس از انجام مراحل بالا باید مشکل مورد نظر برطرف شود، زیرا شرکت  HP مشکل بدافزاری مورد نظر را در نسخه‌های بعدی برطرف کرده است. طبق گفته شرکت الکتریک لایت، علت بروز این مشکل این بود که HP از اپل درخواست می‌کرد از گواهی امنیتی خود برای فایل ” HPDeviceMonitoring.framework” صرف نظر کند.

با این حال، شرکت الکترکیک لایت می‌گوید که در زمان نوشتن این مقاله، کاربران همچنان گزارش می‌کنند که این مشکل همچنان در نسخه‎های جدید وجود دارد. بنابراین اگر در چنین شرایطی هستید، به نظر نمی‌رسد در حال حاضر گزینه ی بهتری از تماس با پشتیبانی شرکت HP داشته باشید.

منبع

همچنین توصیه می‌کنم مقاله‌ی جذاب چگونه قد افراد را با آیفون ۱۲ پرو اندازه گیری کنیم؟ را مطالعه کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *