نحوه‌ی انتقال اطلاعات و برنامه‌ها از یک iPad به iPad دیگر

نحوه‌ی انتقال اطلاعات و برنامه‌ها از یک iPad به iPad دیگر

هنگامی که برای اولین بار iPad خریداری می‌کنید، اپل کار را برای کاربران سریع و آسان کرده است و به راحتی می‌توانید آیپد خود را راه اندازی کنید. اما برای بسیاری از کاربران که برای دومین بار آیپد خریداری می‌کنند و یا همراه با معرفی محصولات جدید اپل به دنبال این هستند که iPad خود را به آخرین مدل معرفی شده به روز رسانی کنند، همواره دغدغه‌ی انتقال اطلاعات و برنامه‌ها از آیپد قدیمی به iPad جدید مطرح است. در این ولاگ قصد داریم به نحوه‌ی انتقال اطلاعات و برنامه‌ها از یک iPad به iPad دیگر می‌پردازیم.

یکی از روش‌های مرسوم برای انتقال اطلاعات از یک دستگاه اپل به دستگاه دیگر، پشتبان گیری از اطلاعات دستگاه مورد نظر شماست. بنابراین شما با استفاده از پشتیبانی که از اطلاعات خود در iPad تهیه می‌کنید، می توانید اطلاعات خود را از آیپد قدیمی خود به آپید جدید منتقل کنید. شما می‌توانید از اطلاعات موجود در دستگاه‌های اپل خود با استفاده از Mac یا iCloud بکاپ تهیه کنید. اگرچه سرعت بازیابی اطلاعات از طریق Mac سریعتر از iCloud است، با این حال شما با استفاده از iCloud نیز می‌توانید تمام برنامه‌ها و محتوای موجود در iPad قدیمی خود را به iPad جدید انتقال دهید.

نحوه‌ی انتقال اطلاعات و برنامه‌ها از یک iPad به iPad دیگر

نحوه‌ی پشتبان گیری از iPad بر روی Mac

 • iPad را به Mac خود وصل کنید.
 • پنجره Finder را باز کنید و روی نام iPad کلیک کنید.
 • از بین دو گزینه Back up your most important data on your iPad to iCloud و Back up all the data on your iPad to this Mac یکی را انتخاب کنید.
 • بر روی Back Up Now کلیک کنید.

نحوه‌ی پشتبان گیری از iPad بر روی iCloud

 • در iPad خود Settings باز کنید.
 • روی نام خود در قسمت بالایی صفحه کلیک کنید.
 • iCloud را انتخاب کنید.
 • iCloud Backup را انتخاب کنید.
 • روی Back Up Now کلیک کنید.

اکنون با استفاده از یکی از دو روش بالا، از iPad خود یک نسخه پشتیبان تهیه کرده‌اید که سرعت راه اندازی iPad جدید شما را به میزان قابل توجهی تسریع می‌کند. حال باید iPad جدید خود را راه اندازی کنید.

نحوه‌ی راه اندازی iPad جدید

iPad جدید خود را در کنار iPad قبلی قرار دهید و هر دو را روشن کنید. بعد از لحظه‌ای‌، iPad جدید باید تشخیص دهد که شما یک iPad دیگر دارید و استفاده از Apple ID مرتبط با آن دستگاه قدیمی را ارائه می‌دهد. برای پذیرش آن روی Continue کلیک کنید. سپس iPad جدید را مقابل iPad قبلی نگه دارید.

نحوه‌ی انتقال اطلاعات و برنامه‌ها از یک iPad به iPad دیگر

یک انیمیشن در دستگاه قدیمی ظاهر می شود. آیپد جدید را روی آن نگه دارید تا دوربین انیمیشن را روی صفحه به شما نشان دهد. وقتی ظاهر شد، روی Finish on New iPad کلیک کنید.

برای اطمینان باید به صورت دستی Apple ID و رمز ورود خود را در iPad جدید وارد کنید و سپس شما باید مراحل نصب اضافه کردن Face ID یا Touch ID را در دستگاه جدید انجام دهید.

نحوه‌ی بازیابی برنامه‌ها در iPad جدید

iPad  جدید گزینه‌ی امکان نصب مجدد برنامه‌ها و بازیابی اطلاعات و تنظیمات را از نسخه پشتیبان تهیه شده به شما ارائه می‌دهد و این همیشه سریعترین مسیر است. بر روی این کلیک کنید و لیستی از پشتیبان گیری‌های اخیر با تاریخ آنها به شما نشان داده می‌شود. با ضربه زدن روی جدیدترین تاریخ، جدیدترین را انتخاب کنید. سپس فقط منتظر بمانید تا iPad اطلاعات شما را بازیابی کند. بسته به اندازه برنامه‌هایی که دوباره نصب می‌کنید، ممکن است مدتی طول بکشد.

وقتی همه برنامه‌های شما روی iPad جدید قرار گرفتن، می‌توانید هرکدام را که نمی‌خواهید حذف کنید. به همین ترتیب، اکنون می‌توانید به App Store بروید و هر آنچه را که در iPad قدیمی خود ندارید به iPad جدید خود اضافه کنید.

چگونه داده‌ها و شناسه کاربری iCloud خود را از iPad قدیمی خود حذف کنیم

 • مطمئن باشید که از iPad قدیمی خود backup گرفته‌اید.
 • به Settings مراجعه کنید و بر روی نام خود کلیک کنید.
 • صفحه را اسکرول دهید و گزینه Sign Out را انتخاب کنید.
 • مجددا به Settings مراجعه کنید و iTunes & App Store را انتخاب کنید.
 • بر روی Apple ID کلیک کنید و گزینه ی Sign Out را انتخاب کنید.
 • مجددا به Settings برگردید و به General سپس reset و Erase All Content and Settings مراجعه کنید.
 • در صورت درخواست، Apple ID و رمز ورود خود را وارد کنید.

منبع

همچنین پیشنهاد می‌کنم مقاله‌ی جذاب چگونه ایرپاد مکس را به اپل تی وی  Apple TV متصل کنیم را مطالعه بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *