رفع پیغام “ابتدا باید قفل آیفون خود را باز کنید” در Siri

رفع پیغام “ابتدا باید قفل آیفون خود را باز کنید” در Siri

دستیار هوشمند اپل Siri در بسیاری از مواقع پاسخ درخواست‌های شما را به راحتی می‌دهد، اما گاهی اوقات اصرار دارد که ابتدا قفل گوشی آیفون خود را باز کنید و هیچ الگویی مشخصی برای انجام این کار وجود ندارد. شاید هنگام استفاده از سیری برای شما هیچ گاه این اتفاق نیفتاده باشد، اما برای برخی از کاربران هنگام استفاده از Siri، پیوسته با فرمانی مشابه “ابتدا باید قفل آیفون خود را باز کنید”مواجه می شوند. در این ولاگ قصد داریم به نحوه ی رفع پیغام: ابتدا باید قفل آیفون خود را باز کنید “You’ll have to unlock your iPhone first ” بپردازیم.

معمولاً این مسئله زمانی بسیار اذیت کننده خواهد بود که دستان شما پر است و می‌خواهید از یکی از قابلیت‌های سیری استفاده کنید و ناگهان با پیغام “ابتدا باید ابتدا باید قفل آیفون خود را باز کنید” مواجه می‌شوید. حتی ممکن است در هنگامی که دارید از Siri استفاده می‌کنید و پاسخ مناسب درخواست خود را دریافت می‌کنید نیز ممکن است نگهان با این پیغام مواجه شوید.

برای رفع این مسئله تنظیماتی وجود دارد که می‌توانید بررسی کنید تا دلیل وقوع آن را متوجه شوید. اما متأسفانه هیچ راه حل عالی برای آن وجود ندارد.

نحوه‌ی برطرف کردن پیغام باز کردن قفل آیفون توسط Siri

  • به قسمت Settings مراجعه کنید و گزینه‌ی Face ID & Passcode را انتخاب کنید.
  • در صورت درخواست، رمز عبور خود را وارد کنید.
  • به پایین بروید و به بخشی با عنوانAllow Access when Locked دسترسی دهید.
  • همه چیز را روشن کنید، خصوصا Siri

با فعال کردن این بخش هر چیزی که در این بخش روشن باشد، هنگامی که آیفون شا قفل باشید می تواند کار کند و فعال باشد.

رفع پیغام "ابتدا باید قفل آیفون خود را باز کنید" در Siri

دلایلی که باعث اختلال در سیری می‌شود

گاهی اوقات Siri این پیغام را در مورد چگونگی باز کردن قفل آیفون می گوید. گاهی اوقات نیز به دلیل وجود دستگاه های اپل دیگر در نزدیکی گوشی آیفون شما، ممکن است این ابهام برای Siri موجود در گوشی آیفون شما ایجاد شود که می‌خواهید با دستیار هوشمند اپل Siri که در دستگاه دیگر تعبیه شده ارتباط برقرار کنید. بنابراین سیری ممکن است قبل از پاسخ دادن به شما متوقف شود. به عنوان مثال اگر نزیک گوشی آیفون شما یک HomePod وجود داشته باشد، مستعد پذیرش دستورات Siri است. بنابراین وقتی سیری را دیدید که واکنش نشان داد و سپس دیگر جواب نداد، ممکن است ممکن است همین اتفاق افتاده باشد. برای رفع این مشکل لحظه ای صبر کنید و دوباره دستور”Hey, Siri” خود را بگویید.

همچنین ممکن است این یک مسئله به عدم اتصال شما به اینترنت باشد. آنچه را که به سیری می گویید ابتدا به صورت آنلاین ارسال می شود و سپس پاسخ به شما ارسال می شود، بنابراین اگر در منطقه‌ای هستید که Wi-Fi نامناسب دارید، ممکن است پاسخ های سیری به شما را تحت تاثیر قرار دهد. در این صورت، سعی کنید تلفن خود را از Wi-Fi خاموش کنید و فقط از اتصال تلفن همراه استفاده کنید، یا تلفن را به منطقه‌ای با سیگنال بهتر ببرید.

نتیجه گیری

برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که برای رفع این مشکل می‌توانید با بیان مجدد درخواست خود به نحوی دیگر، این مشکل را برطرف کنید. بنابراین ممکن است معمولاً بگویید: “سلام، سیری، آیا فردا قرار ملاقات دارم؟” و Siri خوب عمل نکند و اگر در عوض بگویید، “هی سیری، فردا روز من چه شکلی است؟” می‌تواند به خوبی عمل کند.

بحث‌های زیادی در رابطه با این مشکل در انجمن پشتیبانی اپل وجود ندارد، که امیدوارم بدان معنی باشد که فقط تعداد کمی از افراد را تحت تأثیر قرار می‌دهد. عجیب است که گزارش‌های متعددی از این مشکل وجود دارد اما اپل هنوز آن را برطرف نکرده است.

منبع

همچنین توصیه می‌کنم مقاله‌ی جذاب پلی استیشن ۵ در مقایسه با ایکس باکس سری X را مطالعه بفرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.