چگونه صدای Siri را در آیفون یا مک تغییر دهیم

چگونه صدای Siri را در آیفون یا مک تغییر دهیم

اگر از صدای پیش فرض Siri خوشتان نمی‌آید یا به  صورت کلی می‌خواهید تغییراتی ایجاد کنید، می‌توانید زبان، لهجه و  جنسیت Siri را تغییر دهید. در این ولاگ قصد داریم به نحوه‌ی تغییر صدای Siri در iPhone یا Mac بپردازیم. اپل صداهای مختلفی را برای سیری را در کشورهای گوناگون ارائه می‌دهد، اما شما مجبور نیستید به صدایی که می گیرید پایبند باشید و می توانید تنظیمات پیش فرض سیری را به صورت دلخواه تغییر دهید. این بدان معنی است که شما می توانید صدایی از سیری را انتخاب کنید که به زبان شما صحبت کند،.همچنین می توانید صدای زن یا مرد برای Siri انتخاب کنید.

دلایل تغییر صدای Siri

تغییر تنظیمات موجود در Siri تاثیری در نحوه ی عملکرد سیری در برابر درخواست های شما ندارد. اگرچه تغییر این تنظیمات می تواند تفاوتی در میزان خوب شنیدن پاسخ سیری ایجاد کند. یکی از دلیل تغییر صدای Siri می تواند به خاطر این باشد که ادعا می شود، فرکانس صدای یک زن متوسط در محیط های پر سر و صدا بیشتر شنیده می شود. البته توجه داشته باشید که تغییر تنظیمات سیری مربوط به هر دستگاه است و اگر هوم پاد یا هوم پاد مینی خود را برای شناسایی هر فرد در خانواده خود تنظیم کرده باشید، تنظیمات سیری با توجه به هر فرد نمی تواند متفاوت باشد. بنابراین شاید دلیل واقعی داشتن صدای متفاوت سیری در محصولات اپل فقط ایجاد یک تغییر باشد.

چگونه صدای Siri را در iPhone و iPad تغییر دهیم

  • به Settings بروید و Siri & Search را انتخاب کنید
  • Siri Voice را انتخاب کنید
  • لهجه مورد نظر خود را انتخاب کنید
  • بین صدای مرد یا زن انتخاب کنید

چگونه صدای Siri را در آیفون یا مک تغییر دهیم

به جای تغییر لهجه، می توانید به قسمت تنظمیات Siri Voice بروید و Language را انتخاب کنید. با این کار طیف متفاوتی از صداها به شما منتقل می شود. تغییر زبان از تغییر جنسیت یا لهجه از اهمیت بیشتری برخوردار است. اگر تعویض به هر زبان دیگری را انتخاب کنید ، به طور موقت توانایی استفاده از “Hey, Siri” را از دست خواهید داد. این مشکل موقتی است، زیرا تمام کارهایی که برای بازیابی آن باید انجام دهید این است که Siri را دوباره آموزش دهید تا به دستور “Hey, Siri”  گوش فرا دهد.

نحوه تغییر صدای سیری در اپل واچ

اگر اپل واچ سری ۴ یا بالاتر دارید که به صورت اختیاری می تواند با شما صحبت کند، هیچ تنظیم کنترل صدایی در آن وجود ندارد بنابریان به طور مستقیم نمی توانید تنظیمات سیری را در آن تغییر دهید. در عوض می توانید با تغییر در بخش تنظیمات Siri در گوشی آیفون خود، صدای متفاوتی را در اپل واچ خود مشاهده کنید.

چگونه صدای Siri را در مک تغییر دهیم

  • به منوی اپل مراجعه کنید و System Preferences را انتخاب کنید.
  • Siri را انتخاب کنید.
  • از منوی Languages زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید.
  • سپس از فهرست کشویی Siri voice، صدای مورد نظر خود را انتخاب کنید.
  • مطمئن شوید که Voice Feedback در حالت فعال قرار دارد.

چگونه صدای Siri را در آیفون یا مک تغییر دهیم

اگر گزینه آخر روی On تنظیم نشود ، می‌توانید صدای Siri را هرچه دوست دارید تغییر دهید اما چیزی نمی شنوید.

منبع

همچنین توصیه می کنم مقاله ی جذاب چگونه آیفون خود را ماسک بر صورت قفل گشایی کنیدچگونه آیفون خود را ماسک بر صورت قفل گشایی کنید را مطالعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.