FTC درباره شیوه کلاهبرداری جدید از طریق تماس جعلی پشتیبانی اپل هشدار داد

FTC درباره شیوه کلاهبرداری جدید از طریق تماس جعلی پشتیبانی اپل هشدار داد

کلاهبرداران بار دیگر بزرگترین نام های موجود در تکنولوزی را نشانه گرفته اند که بتوانند اطلاعات شخصی کاربران را سرقت نموده و احیانا حساب بانکی شخصی آن ها را خالی کنند. اخیراً کلاهبرداران از طریق اقدام به تماس های جعلی به عنوان کارکنان پشتیبانی اپل بودند.

در این هفته کمیسیون تجارت فدرال آمریکا FTC آمریکا اعلام نمود که کلاهبرداران از طریق تماس‌های تلفنی هدایت شده از طریق روبوت های برنامه ریزی شده سعی می‌کنند اطلاعات مربوط به کارت اعتباری مشتریان و پسورد و سایر اطلاعات مهم حساب‌های کاربری  آمازون و اپل آن ها را به سرقت ببرند.

این تلاش کلاهبرداران به این صورت انجام می شود که آن ها از طریق تماس تلفنی با مشتریان اپل و آمازون تماس می گیرند و خود را به عنوان سرویس های خدماتی و پشتیبانی این دو شرکت معرفی می‌کند و در ادامه از کاربران اطلاعات شخصی آنها را درخواست می کند.

در مورد اپل، مشتریان مظنون این طور اعلام کردند که در تماس تلفنی به آنها گفته شده که در فعالیت کاربری در اکانت آیکلاد icloud آنها فعالیت های مشکوک مشاهده شده است که احتیاج به این دارد که آنها از طریق لینکی که برایشان فرستاده می شود اطلاعات ورود به حساب کاربری خود را وارد نمایند و از این طریق اطلاعات کاربری مشتری را به سرقت می برند.

اما در مورد آمازون، تماس‌های تلفنی جعلی بدین صورت بوده است که به کاربران گفته می شود در حساب کاربری آنها  فعالیت های مشکوکی دیده شده است یا در حالت دیگر یک بسته پستی گمشده دارند و یا مشکلاتی در زمینه سفارش اخیر آن ها از آمازون صورت گرفته است و در ادامه به سرقت اصلاعات شخصی کاربر می پردازند.

از اینها تمام مواردی است که FTC به آنها اشاره می‌کند و اخیرا کلاهبرداران از این روشها برای به سرقت بردن اطلاعات شخصی و حساب های بانکی مشتریان انجام دادند.

این گونه تماس های تلفنی جعلی که اغلب توسط ربات های برنامه ریزی شده صورت می‌گیرد به ربو کال شهرت دارد. در بیشتر این تماس ها آنها خود را به مشتری به عنوان سرویس های خدماتی شرکت های بزرگ معرفی می‌ کنند و در ادامه از افراد قربانی درخواست می‌شود که با شماره یکی از مراکز پشتیبانی که آن ها اعلام می کنند تماس گرفته و از این طریق آنها می توانند شماره تلفن شخص را که به یک پیام صوتی ارسال می شود به سرقت ببرند.

FTC به عموم اعلام می کند که این گونه دستورالعمل ها و درخواست هایی که از جانب تماس‌های تلفنی مشکوک می‌شود را رد نموده و اگر دارندگان حساب آمازون و اپل مشکلی با حساب کاربری خود دارند آنها باید از طریق تلفن های معتبر موجود در وب سایت این شرکت ها صحت اطلاعات مطمئن شده و خود اقدام به زنگ زدن و تماس گرفتن با افراد ذیصلاح را بکنند.

چندی پیش نیز خبری منتشر شد که حاکی از سرقت هوشمندانه هزاران آیفون ۱۲ پرو توسط کارگنان آمازون در اسپانیا منتشر شد که در نهایت به دستگیری هر پنج نفر عضو این گروه منجر شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *