اولین بنچمارک ها نشان می دهند که چیپ A14 عملکرد بمراتب بهتری از A13 دارد

اولین بنچمارک ها نشان می دهند که چیپ A14 عملکرد بمراتب بهتری از A13 دارد

بنچمارک های حاصل از آیپد ایر ۴ منتشر شده نشان می دهد که چیپ A14 بیونیک که قرار است در آیفون ۱۲ مورد استفاده قرار گیرد عملکرد بیشتری را نسبت به چیپ A13 بیونیک و چیپ A12z بکار رفته در آیپد پرو دارد.

 اپل قرار است بزودی در آینده نزدیک مدل های آیفون ۱۲ را رونمایی کند و آیپد ایر ۴ نیز هنوز روانه بازار برای فروش نشده است. این بدان معنی است که هنوز از لحاظ عملی کسی به آخرین آیپد دسترسی نداشته است تا آن را از لحاظ سرعت و عملکرد مورد تست قرار دهد.

اما بنچمارکی که توسط کاربر توئیتر ایس یونیورس منتشر شده است اولین بنچمارک  است از آیپد ایر ۴ در اختیار عموم قرار گرفته است. از این طریق می توان عملکرد آیفون های ۲۰۲۰ را مشاهده نمود. در این بنچمارک چیپ به صورت ۶ هسته ای با فرکانس ۲.۹۹ گیگا هرتز و حافظه ۳.۹۹ گیگا بایت لیست شده است.

این تبلت در تست تک هسته ای امتیاز ۱۵۸۳ و در تست چند هسته ای امتیاز ۴۱۹۸ را بدست آورده است. لازم به ذکر است برای این  تست از برنامه  گیگبنچ نسخه ۵.۲.۳ استفاده شده است. با مقایسه نتایج حاصل برای چیپ A13 بکار رفته در آیفون ۱۱ پرو که امتیاز ۱۳۲۸ را برای تک هسته ای بدست می آورد عملکرد بهتر چیپ جدید را که محسوس است نشان می دهد.

همین در چیپ A13 در تست چند هسته ای امتیاز ۱۳۰۰ را بدست می آورد که نسبت چیپ جدید تا حد قابل ملاحظه ای کاهش نشان می دهد. اما باید گفت چیپ A12z در آیپد پرو امتیاز ۴۶۴۴ را بدست می آورد که نسبت به چیپ A14 بیشتر است.

بر اساس ادعای اپل چیپ A14 بیونیک تا حد ۳۰ درصد افزایش عملکرد را نسبت به چیپ قدیمی تر نشان می دهد. اما بر اساس بنچمارک موجود چیپ جدید تا حد ۱۹ درصد افزایش عملکرد پردازش گر و ۲۷ درصد افزایش عملکرد گرافیک را نشان می دهد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *