نحوه‌ی حذف مرورگر کروم Chrome از کامپیوتر های مک

نحوه‌ی حذف مرورگر کروم Chrome از کامپیوتر های مک

مرورگر کروم به همان اندازه که محبوبیت دارد، مشکلاتی را در Mac ایجاد می‌کند که از جمله آن می‌توان به اجرای کند برنامه‌ها و بروز اختلال در کامپیوترهای مک اشاره کرد. این مسئله ممکن است به دلیل به روز رسانی‌های زیادی باشد که Chrome انجام می‌دهد. در این ولاگ قصد داریم به آموزش نحوه‌ی حذف مرورگر کروم و تمامی فایل‌هایی که Google در درایو شما نگهداری می‌کند بپردازیم.

نحوه حذف Chrome از کامپیوتر‌های مک

 • Google Chrome را در پوشه ی Trach قرار دهید.
 • سپس کامپیوتر خود را ری استارت کنید.

نحوه‌ی حذف مرورگر کروم Chrome از کامپیوتر های مک

اگر از برنامه Hazel استفاده می‌کنید، پس از کشیدن Chrome و انتقال آن به سطل آشغال(Trash)، از شما خواسته میشود موارد بیشتری را حذف کنید. Hazel فایلهایی را که به یک برنامه مرتبط شده اند پیدا میکند و از شما می‌پرسد که آیا می‌خواهید آنها را نیز حذف کنید یا خیر. آنها را حذف کنید، اما متأسفانه هنوز کار شما تمام نشده است.

برخی از کارشناسان اداعا می کنند: “Google Chrome چیزی به نام Keystone را روی رایانه شما نصب می‌کند، ” که خود را از شر Activity Monitor مخفی می‌کند و باعث می‌شود کل رایانه شما حتی هنگام کار نکردن Chrome کند شود. ” پرونده‌های Keystone حتی توسط سیستم Hazel نیز حذف نمی‌شوند، بنابراین باید خودتان آنها را حذف کنید.

چگونه می‌توان فایل‌های مربوط به Chrome را از Mac پاک کرد

 • روی منوی Go در Finder کلیک کنید یا دکمه ی Shift+G را فشار دهید.
 • در کادری که ظاهر می‌شود، / Library را تایپ کنید.
 • باید فایل‌های مربوط به Google که در پنج فولدر LaunchAgents، LaunchDaemons، Application Support، Caches و Preferences وجود دارند، حذف کنید.
 • دوباره روی منوی Go در Finder کلیک کنید یا Shift+G را فشار دهید.
 • این بار در کادری که ظاهر می‌شود، ~Library/ را تایپ کنید.
 • مجددا فایل‌های مربوط به Google که در پنج فولدر LaunchAgents، LaunchDaemons، Application Support، Caches و Preferences وجود دارند، حذف کنید.
 • همچنین هر فایل google یا com.google.keystone را نیز حذف کنید.
 • پوشه‌ی Trash را خالی کنید.
 • مک بوک خود را ری استارت کنید.

نحوه‌ی حذف مرورگر کروم Chrome از کامپیوتر های مک

توجه داشته باشید، ممکن تعدادی از این فولدرها در Mac شما وجود نداشته باشد، بنابراین فقط فایل‌هایی را حذف کنید که در کامپیوتر مک شما وجود دارند. توجه داشته باشید که هر بار که چیزی را می‌خواهید حذف کنید، از شما خواسته می شود گذرواژه خود را وارد کنید. ممکن است فولدرهایی را پیدا کنید که دارای فایل‌های Google هستند و به نظر برسد این فایل ها هیچ ارتباطی به مرورگر  Chrome ندارند. برای حذف این فایل ها تردید نکنید زیرا اگر واقعا این فایل‌ها مربوط به مروگر کروم نباشد، اگر مجددا برنامه ی مرتبط به آن را اجرا کنید مجددا این فایل‌ها ایجاد خواهد شد.

منبع

همچنین توصیه می کنم مقاله ی جذاب چگونه آیکون اپلیکیشن ها را در macOS تغییر دهیم را مطالعه بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *