چیپ تی ۲ اپل آسیب پذیری نرم‌افزاری دارد که ممکن برای کاربران مشکلات امنیتی ایجاد کند

چیپ تی ۲ اپل آسیب پذیری نرم‌افزاری دارد که ممکن برای کاربران مشکلات امنیتی ایجاد کند

به گزارش اپل اینسایدر تمام وسیله های مک با سیستم عامل مک او اس و پردازش گر اینتل و چیپ تی ۲ دارای مشکلات امنیتی هستند که به حمله کنندگان اینترنت امکان دسترسی به روت کامپیوتر را می دهند. این ادعایی است که یک متخصص امنیتی سایبری اخیرا مطرح کرده است.

چیپ تی ۲ در اغلب کامپیوتر های مک او اس مدرن وجود دارد یک پردازشگر کمکی اپل سیلیکون است که وظیفه بوت وسیله و بخش های امنیتی را به عهده دارد. این چیپ علاوه بر این وظیفه پردازش داده های صوتی را نیز عهده دار است.

نیلز اچ  محقق مستقل و پژوهش گر مسائل امنیتی سایبری می گوید چیپ تی ۲ مشکلات امنیتی جدی دارد که قابل پچ یا رفع شدن به صورت نرم افزاری نیست. بر اساس اظهارات نیلز اچ از آن جایی که چیپ T2 اپل بر اساس پردازشگر ای ۱۰ تشکیل شده است به همان صورتی که ای او اس بوسیله عامل check m8 آسیب پذیر بود نسبت به حمله های سایبری آسیب پذیر است.

این آسیب پذیری می تواند پایه حمله های ویروسی باشد. اگر حمله کنندگان به چیپ T2 دسترسی یابند می توانند به وسیله روت اکسس کامل پیدا کنند. در ادامه این آسیب پذیری می تواند شامل فاش شدن قفل های امنیتی در بخش find my بشود.

حتی اپل نمی تواند بدون اصلاح سخت افزاری این مشکل امنیتی را از طریق پچ کردن رفع نماید. این بدان دلیل است که چیپ T2 تنها از اطلاعات قابل خواندن برای مقاصد امنیتی استفاده می کند. همچنین او اظهار می دارد که این آسیب پذیری به طور عمده از پورت USB-C قابل اجراست.

همین طور نیلز اچ گفته است که با اپل در این مورد تماس گرفته است اما پاسخی را دریافت نکرده است. بر اساس اظهارات نیلز اچ این آسیب پذیری تمام وسیله های مک که با جیپ T2 و پردازشگر اینتل کار می کنند را تهدید می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.