‏ios ۱۵ برای شناسایی کارت‌های آیدی از قابلیت تشخیص چهره استفاده می‌کند

‏ios ۱۵ برای شناسایی کارت‌های آیدی از قابلیت تشخیص چهره استفاده می‌کند

کد های کشف شده در آخرین نسخه بتای سیستم عامل ios ۱۵ نشان می‌دهد که اپل در حال توسعه یک سیستم امنیتی می باشد که بتواند بر اساس آن با استفاده از تشخیص چهره کاربر در عکس‌های گرفته‌شده از او برای تشخیص هویت استفاده کنند.

اپل قصد دارد که قابلیت ها و ویژگی های اپلیکیشن والت را در ios 15 گسترش دهد که یکی از آنها مربوط به قابلیت حمایت از شناسایی کارت های آیدی دولتی می باشد که این به کاربران اجازه می‌دهد که یک نسخه دیجیتالی از اوراق هویت خود مانند گواهینامه رانندگی را بر روی آیفون خود داشته باشند.

بر اساس کدهای شناخته شده در آخرین نسخه بتای ios ۱۵ که امروز منتشر شده است کاربرانی که می خواهند به اپلیکیشن والت خود یک آیدی را اضافه کنند به سمت روندهای نرم‌افزاری هدایت می‌شوند که بر اساس آن عکس های متعددی از صورت کاربر برای تشخیص هویت گرفته می‌شود. این گزارش توسط منبع خبری ۹to5Mac منتشر است.

این روند با نحوه تنظیم فیس آیدی مشابه می باشد. بدین صورت که یک انیمیشن بر روی صفحه ظاهر شده که بر اساس آن کاربر با توجه به دستورالعمل‌های موجود باید سر خود را در جهات مختلف حرکت دهد. این درحالی ست که دوربین سلفی عکس‌های مختلفی از صورت او را در تهیه می‌کند. در این جا بر خلاف فیس آیدی که از چندین زاویه  صورت کاربر را کپچر می‌کند، برای عکس های تشخیص هویت آیدی ‌کارت، کاربران باید به طرفین نگاه کنند، چشمان خود را ببندند، ابروی خود را بالا بگیرند، دهان خود را باز کنن و لبخند بزنند.

هنوز جزئیات دقیقی در ارتباط با این که چطور این سیستم می‌تواند به عنوان یک جایگزین دیجیتالی کارت هویت مورد استفاده قرار گیرد مشخص نمی‌باشد. اما آنچه که مشخص است کد های موجود در سیستم عامل ios ۱۵ نشان می‌دهد که اپلیکیشن والت با استفاده از روندهای پردازشی تشخیص هویت را کنترل می‌کند، در این مورد قابلیت تشخیص چهره نقش اساسی را در این تکنولوژی ایفا می کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.