‏مقایسه مک بوک ایر های M1 اپل سیلیکون با مک بوک های با چیپ اینتل : سرعت SSD

‏مقایسه مک بوک ایر های M1 اپل سیلیکون با مک بوک های با چیپ اینتل : سرعت SSD

نتایج حاصل از تست سرعت بنچمارک نشان می دهد که SSD در مک بوک ایر های M1 اپل سیلیکون دارای سرعتی تا حد دو برابر مدل‌های قبلی می باشد. در حالی که مشتریان شروع به دریافت سفارش های مک های اپل سیلیکون جدید هستند، هر روز تست های بنچمارکی جدیدی در سطح وب منتشر می‌شود.

یکی از این تست های بنچمارکی جدید که در فرم اپل سیلیکون سایت اپل اینسایدر منتشر شده است تجربه یک کاربر را نشان می‌دهد که سرعت SSD را در مک بوک M1 با ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت با کمک تست بنچمارک اندازه گیری کرده و نتایج را به اشتراک گذاشته است.

این بنچمارک تایید می‌کند که در مک بوک ایر های جدید سرعت SSD تقریباً  دو برابر مدل‌های قبلی می باشد. نتایج حاصل از این تست سرعت نشان داد که در مک بوک ایرهای های جدید SSD دارای سرعت نوشتن ۲۱۹۰ مگ بر ثانیه و سرعت خواندن ۲۶۷۵ مگ بر ثانیه می باشد.

اپل در هنگام معرفی مک بوک های اپل سیلیکون به این افزایش سرعت و عملکرد SSD نیز اشاره نمود و بیان داشت که ظرفیت‌های SSD در مدل‌های جدید بر از جمله سریع ترین نسخه های موجود در بازار می باشد که دارای سرعت خواندن و نوشتن داده ها در حد دو برابر مدل های نسل قبلی است. بنابراین کاربران می توانند پیش نمایش عکس های بسیار حجیم و انتقال فایل های بسیار بزرگ را با سرعتی بسیار بیشتر از قبل مشاهده کنند.

این در حالی است که مک بوک ایرهای اینتل ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ به خاطر داشتن SSD های کند و آهسته مورد انتقاد قرار گرفتند که در مقیسه با SSD بکار رفته در مدل ۲۰۱۸ عملکرد پایین تری داشتند. لازم به ذکر است که سرعت SSD در مک بوک ایر های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ در حد ۱۳۱۹ مگ بر ثانیه برای فرآیندهای خواندن و ۱۰۰۷ مگ بر ثانیه برای فرآیندهای نوشتن بود.

هفته گذشته نیز بنچمارک های حاصل از تست سرعت چیپ‌های M1 در سطح وب منتشر شد و نشان داد که چیپ های اپل سیلیکون قادر است در تست سرعت تمامی مک بوک های با چیپ اینتل را  جا بگذارد و امتیاز بیشتری را کسب کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *