۹۶ درصد کاربران در iOS 14.5 قابلیت تراکینگ اپلیکیشن ها را غیر فعال کرده اند

۹۶ درصد کاربران در iOS 14.5 قابلیت تراکینگ اپلیکیشن ها را غیر فعال کرده اند

بر اساس نتایج حاصل از تحلیل داده ها مشخص شده است که تقریباً اکثر کاربران آیفون ویژگی تراکینگ اپلیکیشن ها را از موقعی که این قابلیت از ۲۶ آوریل همزمان با منتشر شدن iOS 14.5 اضافه شد آن را غیرفعال کرده اند. بر اساس آخرین داده‌های حاصل از شرکت تحلیل داده های فلوری فقط ۴ درصد از کاربران آیفون در آمریکا با انتخاب خود ویژگی تراکینگ اپلیکیشن ها را بعد از به روز رسانی به iOS 14.5 در حالت فعال نگه داشته اند.

لازم به ذکر است که این داده ها در نتیجه بررسی دو و نیم میلیون کاربر فعال موبایل در هر روز به دست آمده است. در ارتباط با کاربران سایر قسمت های جهان نیز مشخص شده است که ۱۲ درصد از کاربران قابلیت تراکینگ اپلیکیشن ها را همچنان فعال نگه داشتند و این داده ها بر اساس تجزیه و تحلیل تقریباً ۵ میلیون کاربر در هر روز به دست آمده است.

با انتشار سیستم‌عامل iOS 14.5 اپلیکیشن‌ها بر اساس قوانین جدید اپل استور می بایست این اجازه را بدهند که قبل از نصب اپلیکیشن مربوطه به کاربر در ارتباط با نحوه دسترسی به اطلاعات آن ها و همینطور چگونگی استفاده از آن اطلاعات به کاربر اطلاعات لازم را بدهند.  در اینجا کاربر خود انتخاب می کند که چنین اجازه ای را به اپلیکیشن مورد نظر بدهد یا نه.

لازم به ذکر است که اپل بر اساس تنظیم پیش فرض این ویژگی را غیر فعال نگه داشته است و کاربران در صورت دلخواه می‌توانند این ویژگی را فعال کنند. از آنجایی که این به‌روزرسانی از دو هفته پیش در حال اجراست داده‌های حاصل از شرکت فلوری نشان می دهد که کاربران با نرخ ثابتی در حال غیر فعال نمودن ویژگی تراکینگ اپلیکیشن ها در ایالات متحده و در سراسر جهان می باشند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *