۶ گوشی از اپل در میان پرفروش ترین های ماه ژانویه جای گرفت

۶ گوشی از اپل در میان پرفروش ترین های ماه ژانویه جای گرفت

آیفون ۱۲ پرفروش ترین گوشی در سراسر جهان در طول ژانویه شناخته شد و در این مورد ۶ گوشی از اپل در رده بندی ۱۰ گوشی اول جای گرفت. بر اساس داده های حاصل از مرکز تحقیقاتی کانتر پوینت آیفون ۱۲ هنوز در صدر پرفروش ترین گوشی های همراه است و به دنبال آن آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس قرار دارند و همگی اینها با همدیگر ۷۱ درصد از فروش محصولات اپل را تشکیل می دهند.

بر اساس مطالب این گزارش بخاطر تقاضای بسیار بالا برای ارتقاء مشتریان به گوشی های همراه با تکنولوژی ۵G و همینطور تخفیف های متنوع از شرکت های مخابراتی باعث فروش بسیار بالای سری های آیفون ۱۲ شد. فقط با احتساب فروش در آمریکا آیفون ۱۲ پرو مکس پر فروش ترین مدل محسوب می‌شود. تقریباً یک سوم فروش جهانی اپل از آمریکا به دست آمده است.

گوشی های مقرون به صرفه تر  اپل مانند آیفون ۱۱ و آیفون اس ای نیز فروش خوبی داشتند و به ترتیب در لیست جهانی ۱۰ گوشی برتر در مکان‌های چهارم و دهم قرار گرفتند. در حالی که آیفون ۱۲ مینی در جایگاه دهم قرار گرفت گوشی‌های مانند شیائومی ردمی ۹ و ردمی ۹a و سامسونگ A21s  گوشی هایی بودند که مکان های بهتری را نسبت به آیفون دوازده مینی کسب نمودند و در لیست ۱۰ گوشی برتر قرار گرفتند.

این لیست آخرین گزارشی است که نشان دهنده ی فروش پایین آیفون ۱۲ مینی نسبت به بقیه گوشی های ۲۰۲۰ می باشد. در تایید این نتایج تحلیل گرانی مانند مینگ چی کو و جی پی مورگان نیز قبلاً در مورد این که آیفون دوازده مینی نتوانسته است آنچنان در فروش موفق باشد اشاراتی را کرده بودند.

یکی از دلایل مهم فروش پایین تر آیفون دوازده مینی نسبت به آیفون ۱۲ را می توان اندازه خیلی کوچک و همین طور ظرفیت باتری بسیار پایین آن را در نظر گرفت که حتی نسبت به گوشی های قدیمی تر آیفون ۱۱ نیز پایین تر است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *