۳ ویژگی جدید از iOS که انتظار می رود آیفون ها تا اواخر امسال از آن بهره‌مند شوند

۳ ویژگی جدید از iOS که انتظار می رود آیفون ها تا اواخر امسال از آن بهره‌مند شوند

اپل سرانجام  چند روز پیش قابلیت کنترل یونیورسال را در سیستم‌های عامل بتای macOS 12.3 و iPadOS 15.4  اضافه نمود. اما هنوز ویژگی های دیگری وجود دارد انتظار می‌رود که تا پایان امسال از آن بهره‌مند شود که شامل قابلیت حمایت از اضافه نمودن گواهینامه های رانندگی در اپلیکیشن والت می باشد.

گواهینامه رانندگی در اپلیکیشن والت

از اوایل ۲۰۲۲ ساکنان برخی از ایالات متحده در آمریکا قادر خواهد بود که گواهی گواهینامه های رانندگی و یا آیدی های ایالتی خود را در اپلیکیشن والت در آیفون اپل و اپل واچ خود اضافه کنند که این عمل باعث می شود که کاربر بدون نیاز به نشان دادن کارت فیزیکی و تنها با استفاده از آیفون و با زحمت کمتر مرحلهوتشخیص هویت را انجام دهد. در سال پیش اپل اعلام نمود که ایالات آریزونا و جورجیا نیز از جمله اولین ایالت هایی هستند که می توانند از این ویژگی استفاده کنند و ایالات دیگری مانند کنتیکت آوات کنتاکی مریلند اوکلاهما و یوتا نیز به دنبال آن به این لیست اضافه می شوند و ایالات دیگری نظیر فلوریدا کلرادو و لوئیزیانا نیز از قبل اپلیکیشن های دیجیتالی خود را برای اپل ارائه نموده اند. اما هنوز این ویژگی در نسخه بتای سیستم عامل ۱۵.۴ اضافه نشده است.

پرداختهای بدون کارت خوان

بلومبرگ گزارش داد که اپل بر روی ویژگی ای کار می‌کند که آیفون را تبدیل به ترمینال پرداختی خواهد نمود بدون آنکه احتیاج به سخت افزار اضافی مانند اسکوئر ریدر یا کارت خوان پوز باشد. این ویژگی به آیفون اجازه می دهد تا پرداخت ها را در زمانی که آیفون دیگر و یا کارت اعتباری بر روی قسمت پشتی وسیله قرار داده می شود به انجام برساند. اپل ممکن است این ویژگی را با آپدیت های نرم افزاری که در ماه‌های آینده ارائه می شود فعال کند.

۳ ویژگی جدید از iOS که انتظار می رود آیفون ها تا اواخر امسال از آن بهره‌مند شوند

پلتفرم موسیقی کلاسیک

در سال قبل اپل اعلام نمود که پلتفرم استریمینگ موسیقی کلاسیک به نام Primephonic را خریداری نموده است و در بخشی از این اعلامیه یادآور می شود که اپل قصد دارد یک اپلیکیشن به صورت جداگانه برای موسیقی کلاسیک در سال ۲۰۲۲ طراحی کند که می‌تواند بسیاری از خصوصیات مفید پلتفرم Primephonic را به همراه برخی خصوصیات و مزایای دیگر برای کاربران در محیط ios فراهم کند. این اپلیکیشن تا اواخر امسال قرار است برای عضو های اپل موزیک مورد دسترس قرار گیرد.

۳ ویژگی جدید از iOS که انتظار می رود آیفون ها تا اواخر امسال از آن بهره‌مند شوند

توسعه قابلیت ها

اپل اخیرا اعلام نمود که اپل مپس های سه بعدی را تا آخر امسال برای شهرهای کانادایی ونکوور تورنتو و مونترال فعال خواهد نمود. همچنین مکرو مرز باخبر شد که برند لاکچری شرکت هیوندای به نام ژنسیس قصد دارد که ویژگی کلید دیجیتالی اپل را برای ماشین های خود فعال کند که به کاربران اجازه می دهد که بتوانند با استفاده از کد های ذخیره شده در اپلیکیشن والت در آیفون و اپل واچ درب ماشین های خود را باز و بسته و یا آنها را خاموش و روشن کنند. این ویژگی در حال حاضر در برخی از مدل های BMW از سال ۲۰۲۰ اضافه شده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.