۲۵ درصد گوشی های فروخته شده در سال ۲۰۲۰ بصورت آنلاین بوده است

۲۵ درصد گوشی های فروخته شده در سال ۲۰۲۰ بصورت آنلاین بوده است

پژوهش جدیدی می گوید که شرایط پندمیک باعث تقاضای بسیار زیاد برای خرید آنلاین گوشی های همراه تا حد ۲۶ درصد در سطح کل گوشی های فروخته شده بوده است. تعداد گوشی های خریداری شده آنلاین به علت شیوع ویروس کووید ۱۹ در ۲۰۲۰ افزایش چشمگیری را نشان می دهد.

به طور متوسط ۲۶ درصد تمام گوشی های فروخته شده از طریق آنلاین بوده است که در ایالات متحده این میزان به ۲۴ درصد، در بریتانیا  به ۳۹ درصد و در هندوستان به ۴۵ درصد می‌رسد. بر اساس داده‌های حاصل از شرکت کانتر پوینت تقاضای های جهانی برای خرید گوشی های همراه در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال ۲۰۱۹  ۶ درصد افزایش داشته است.

در گزارش شرکت کانتر آمده است این تقاضا نه تنها به علت گسترش خرید در بازارهایی مانند اروپا و آمریکا بوده است بلکه بازارهای نوپا و در حال گسترشی مانند هندوستان و آمریکای لاتین در این افزایش خرید آنلاین نقش بسزایی داشته اند.

به عنوان مثال در چین که شیوع ویروس برای اولین بار در آن یافت شد افزایش تقاضا برای خرید آنلاین در نیمه اول ۲۰۲۰ به میزان حداکثری خود رسید و در نیمه دوم در یک حد ثابتی باقی ماند. اما در آمریکا و هندوستان در نیمه دوم ۲۰۲۰ رکورد بالاترین فروش آنلاین در طول تاریخ این کشور ها  حاصل شده است.

به طور جداگانه ای تحقیقاتی کانتر پوینت اخیراً گزارش داد که تعداد کاربران فعال  آیفون ۱۲ سریع تر از کاربران فعال آیفون ۱۱ در حال گسترش می باشند.  تحلیلگر ارشد این شرکت می گوید که با توجه رشد سریع تقاضاها در ۲۰۲۰ انتظار داریم که واکسیناسیون های انجام شده و تمایل بیشتر مردم برای خرید های فروشگاهی خریدهای آنلاین تا حدی کاهش یابد و یا از رشد آن کاسته شود. اما انتظار می رود این رشد تقاضا تا سال ۲۰۲۲ ادامه داشته باشد که این تا حد زیادی به دلیل ظهور مارکت ها و بازارهای نوپا و علاقه‌مندان جدید جوان به محصولات آی تی و استفاده از اینترنت می باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *