یک نامه سرگشاده از اپل می‌خواهد که پروژه اسکن کردن آیکلاد را اعمال نکند

یک نامه سرگشاده از اپل می‌خواهد که پروژه اسکن کردن آیکلاد را اعمال نکند

یک نامه سرگشاده در اینترنت همراه با تقاضا ها و پشتیبان های بسیار زیادی منتشر شده است و از اپل می‌خواهد که پروژه جدید حفظ حریم شخصی کودکان را که باعث می‌شود اپل محتویات آیکلاد کاربران را قبل از آپلود کردن اسکن نماید متوقف کند.

در این میان افراد مهم و کارشناسان مسائل امنیتی که این نامه را امضا نموده اند می توان به نام ادوارد اسنودن اشاره نمود. این نوشته بیشتر شبیه به یک هشدار به اپل می باشد  تا یک نامه سرگشاده باشد. در پی اعلام روز سه شنبه اپل که قصد این شرکت را اسکن نمودن آیکلاد افراد برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی از کودکان مشخص نمود، در این نامه آمده است اگرچه استفاده از کودکان مسئله بسیار مهم ست و هرگونه عملی که بتواند را آن جلوگیری کند بسیار حائز اهمیت است. اما طرح اپل برای اسکن نمودن آیکلاد اشخاص حفره‌های امنیتی و بکدور هایی را ایجاد می‌کند که می‌تواند حفاظت حریم شخصی تمام کاربران را برای تمام محصولات اپل مورد تهدید قرار دهد.

در این نامه آمده است اگر این طرح توسط اپل اجرا شود کلیه عکس ها قبل از آنکه به آیکلاد آپلود شوند در وسیله کاربر مانند آیفون مورد اسکن قرار می‌گیرند و این اسکن فقط شامل عکس هایی است که به آیکلاد فرستاده می شود. ابزار دوم اسکن از خصوصیات درک ماشینی استفاده می‌کند تا نوجوانان زیر سن ۱۷ سال را از دریافت پیام هایی که احتمال سوء استفاده های مختلف از آنها می‌شود را جلوگیری کند و والدین در این حالت نیز توسط این سیستم جدید مطلع می شوند.

اما آنچه که از لحاظ مسائل امنیتی و فنی مهم است تکنیک اپل برای این کار باعث صدمه زدن به حفاظت حریم شخصی کاربران می شود. در این مورد طبق نظر متخصصان بیان می شود از آنجا که هر دو ابزار اسکن در داخل وسیله کاربر کار خود را انجام می‌دهند پتانسیل این وجود دارد که داده های انکریپت شده درمعرض دست افراد خارجی قرار گیرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.