یکی از مهندس های کلیدی کامپیوتر های مک، اپل را به قصد اینتل ترک کرد

یکی از مهندس های کلیدی کامپیوتر های مک، اپل را به قصد اینتل ترک کرد

مدیر ارشد سابق توسعه دهنده سیستم های مک جف ویلکاکس در این هفته اعلام نمود که قصد دارد اپل را به قصد پذیرفتن یک سمت جدید در شرکت اینتل ترک کند. بر اساس آنچه که در صفحه لینکداین او ثبت شده است ویلکاکس به عنوان بخشی از تیم پیکربندی سیستم های اپل در حال فعالیت بود و نقش کلیدی و مهمی را در زمینه انتقال از چیپ های اینتل به سمت اپل سیلیکون بر عهده داشت.

پروفایل ویلکاکس نشان می دهد که او در تمام مراحل توسعه مک های اپل سیلیکون نقش اساسی را داشته و در این مورد توانسته است نظام پیکربندی پردازشگر های موجود در مک های اینتل را نیز توسعه دهد. زمانی که ویلکاکس خروج خود را از اپل در ماه دسامبر اعلام نمود او خاطر نشان کرد که از آنچه که در اپل به انجام آن نائل شده است به خود می بالد و افتخار می کند و در حال حاضر قصد دارد به دنبال یک فرصت جدید برود.

ویلکاکس هشت سال در اپل فعالیت داشت و در حال حاضر به عنوان بخشی از گروه مهندسی طراحی CTO در اینتل مشغول فعالیت شده است. او که در توسعه پیکربندی تمام سیستم های SoCs در کامپیوترهای مک اینتل نقش داشته  قبل از آنکه او در اپل مشغول به کار شود همچنین در اینتل به عنوان مهندس اصلی روی چیپست های pc فعالیت داشته است. قبل از آن نیز در شرکت های معروف دیگری مانند انویدیا و نیمه هادی Magnum سابقه فعالیت دارد.

در حال حاضر تیم اپل سیلیکون به وسیله جانی سروجی رهبری می شود که به عنوان معاون بخش تکنولوژی سخت‌افزاری این شرکت فعالیت دارد و هنوز مشخص نیست که آیا خروج ویلکاکس اثر مهمی را بر روی پیشروی و توسعه چیپ های اپل سیلیکون خواهد داشت یا نه. اپل تا به حال حرکت مهمی را در جهت مجهز کردن وسیله های خود به چیپ‌های اپل سیلیکون صورت داده و انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۲ با معرفی محصولات جدیدی مانند مک پرو و آیمک پرو مجهز به این چیپ ها گام بیشتری را به جلوتر بردارد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.