گوگل کروم برای مک های اپل سیلیکون به زودی به بازار می‌آید

گوگل کروم برای مک های اپل سیلیکون به زودی به بازار می‌آید

 گوگل در روز سه شنبه خبر از نسخه جدید مرورگر کروم داد که برای مک های جدید عنوان طراحی شده است. اگر چه این برنامه هنوز به دلیل برخی مشکلات جزئی به طور کامل به بازار عرضه نشده است. این برنامه که کروم ۸۷ نام دارد کاملاً با مک های اپل سیلیکون جدید مانند مک بوک ایر های M1 و مک بوک پرو ۱۳ اینچ M1 سازگار می باشد.

اما گوگل این مرورگر را بعد از منتشر شدن بدلیل گزارش برخی کاربران مبنی غیرفعال شدن برنامه پس از نصب در مک بوک ایر های M1 فعلا از دسترس عموم خارج کرده است. هنوز ریشه اصلی این مشکل مشخص نشده است، اما مهندسین گوگل متوجه شدند که آن می تواند به سیستم مدیریت امنیتی در مک بوک های جدید مربوط باشد.

بنابراین اگر کاربری بعد از نصب جدید کروم در مک بوک های M1 دچار مشکل گردید می‌تواند با مراجعه به سایت گوگل نسخه کروم سازگار با چیپ اینتل را انتخاب نماید. این نسخه به دلیل سازگاری با سیستم کدنویسی Rosetta2 در حال حاضر در کلیه مدل های مک قابل اجرا می باشد.

 نسخه گوگل کروم سازگار با چیپ M1 همزمان با نسخه جدید گوگل کروم های سازگار با ماشین های x۸۶ برای ویندوز به طور همزمان در سطح وب منتشر شدند و بر اساس ادعای گوگل این نسخه های جدید از لحاظ عملکرد و کارایی بهینه‌سازی بهینه سازی شده اند.

 بر اساس ادعای گوگل، مرورگر کروم سازگار با چیپ های M1 از لحاظ قابلیت کاملاً با نسخه ویندوزی آن یکسان می باشد با این تفاوت که بر اساس ساختار چیپ‌های M1، انتظار می رود گوگل کروم از لحاظ تئوریک سریع‌تر و روان‌تر در مک های اپل سیلیکون اجرا شود.

مارک چانگ مدیر بخش نرم افزاری کروم می‌گوید که گوگل در چند روز آینده اصلاحات نهایی را بر روی نسخه سازگار با چیپ M1 انجام خواهد داد و برنامه به زودی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت. کاربران می توانند پس از آماده شدن این مرورگر با مراجعه به بخش دانلود کروم به جای گزینه  Mac with Intel chip گزینه سازگار با چیپ اپل Mac with Apple chip   را انتخاب نمایند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.