گوگل قصد دارد نسخه اندروید اپلیکیشن Find My network را ایجاد کند

گوگل قصد دارد نسخه اندروید اپلیکیشن Find My network را ایجاد کند

شبکه Find My network چند روزی است که نسخه بتای آن در بخش خدماتی گوگل پلی ظاهر شده است که از این لحاظ گوشی‌های همراه اندروید می توانند با استفاده از این اپلیکیشن سایر وسیله ها را به همان شکلی که در مورد اپل وجود دارد مورد ردیابی و موقعیت یابی قرار دهند.

شبکه Find My network به منظور ردیابی اشیا گمشده مشتریان ایجاد شده است و به نظر می‌رسد که گوگل نیز بخواهد با انجام تغییراتی در سیستم شبیه به آن را برای اندروید ایجاد کند. بررسی سیستم کد APK در نسخه بتای آزاد شده در سرویس گوگل پلی در روز سه‌شنبه آشکار ساخت که نشانه‌ای از ذکر شبکه Find My Network در آن دیده می شود.

در حال حاضر گوگل به کاربران اندروید پیشنهاد می کند که با استفاده از اپلیکیشن Find My Network بتوانند از قابلیت‌های مشابه استفاده کنند. اما در این مورد باید گفت که نسخه اندروید این برنامه کمی محدود تر از نسخه اپل آن می‌باشد. بدین صورت که نسخه اندروید این اپ تنها زمانی که کاربر به اکانت گوگل خود وارد شده باشد اجازه دسترسی به اپ برای موقعیت یابی را می دهد.  بنابراین اگر کاربران و دارندگان گوشی های که در مجاورت کاربر قرار دارند در اکانت گوگل خود وارد نشده باشند امکان موقعیت یابی آنها وجود ندارد.

به نظر می رسد که قابلیت استفاده از شبکه Find My Network به همان شکلی که در سرویس اپل وجود دارد عمل می‌کند که در آن وسیله های مجاور می توانند وسیله های مجاور قادرند با ارسال امواج ارتباطی کاربر را در پیدا کردن اشیا خود یاری کنند.

اما تفاوت دیگر آن است که نسخه اپل دارای قابلیت استفاده از امواج UWB برای ایرتگ می‌باشد اما در نسخه گوگل در حال حاضر امکان استفاده از امواج بلوتوث امکان پذیر است. اما پیش‌بینی می‌شود که با استفاده هر چه بیشتر کاربران از این اپلیکیشن میزان دسترسی وسیله ها بیشتر خواهد بود. چرا که بیش از ۳ میلیارد وسیله اندروید در سطح جهان وجود دارد و نسبت عظیمی از آنها از سرویس‌های گوگل استفاده می‌کنند. بنابراین کاملا قابل پیش بینی است که این سرویس هم بتواند به زودی در زمان کمی تا حد یک میلیارد کاربر پیدا کند

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.