گوگل ساخت هدست AR خود را برای رقابت با شرکت های اپل و متا آغاز کرد

گوگل ساخت هدست AR خود را برای رقابت با شرکت های اپل و متا آغاز کرد

بر اساس گزارش جدیدی از منبع خبری The Verge گوگل مراحل توسعه و ساخت هدست واقعیت ترکیبی خود را که می تواند آمیزه ای از گرافیک های کامپیوتری با تصاویر ضبط شده از دنیای واقعی اطراف را به صورت همزمان برای کاربر نشان دهد را آغاز کرده است. این هدست در نهایت می تواند کاربر را در تجربه واقعیت ترکیبی غوطه ور کند.

این هدست بنابر زمانبندی پیش‌بینی شود که تا سال ۲۰۲۴ آماده رونمایی شود. این گزارش روشن می سازد که هدست گوگل دارای نام رمزی پروژه‌ای به نام آیریس می‌باشد. چرا که در حال حاضر نامگذاری این محصولات به صورت کاملا محرمانه است و حدود ۳۰۰ نفر مهندس و افراد متخصص در حال کار بر روی این پروژه هستند. پروژه آیریس مجموعه‌ای از چندین حسگر و دوربین را برای تلفیق افکت های کامپیوتری با دنیای واقعی به کار خواهد بست. به عنوان یکی از چالش های تکنیکی در ساخت این هدست حتماً لازم است که از چیپ های موبایلی بسیار پر قدرت برای ایجاد محیط های سه بعدی استفاده شود که همین امر باعث داغی بیش از حد وسیله خواهد شد.

بر اساس این گزارش گوگل پردازشگر ساخت خود را در این وسیله بکار خواهد برد و در حال حاضر در حال تست و آزمایش های اولیه برای رندر کردن محتوای محیطی در این وسیله می باشد. از لحاظ نرم افزاری این هدست مجهز به سیستم اندروید خواهد بود، اگرچه فهرست درخواست مهندس های استخدامی گوگل نشان می دهد که به احتمال زیاد یک سیستم‌عامل جدید به طور اختصاصی برای ایجاد واقعیت ترکیبی AR در دست ساخت قرار دارد.

از تلاش های قبلی گوگل برای ایجاد وسیله های واقعیت مجازی و واقعیت ترکیبی می توان به ایجاد برخی از پروژه هایی مانند گوگل گلس، گوگل کاردبورد و همینطور یک وسیله به نام Daydream را نام برد، اما هیچ کدام از آنها نتوانست راه خود را به تولید انبوه باز کند. مرحله توسعه پروژه آیریس به منظور رقابت با شرکت‌های پیشتاز در این زمینه مانند متا و اپل می باشد و حالا گوگل قصد دارد تا به گونه‌ای برای برتری در بازار واقعیت مجازی آینده گام خود را بردارد. هدست اپل هنوز به طور رسمی زمان رونمایی اش اعلام نشده است اما گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد تتا سال ۲۰۲۳ باید برای آن منتظر ماند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.