گوگل در حال تلاش برای بهینه سازی گوگل کروم

گوگل در حال تلاش برای بهینه سازی گوگل کروم

مرورگر کروم در روی سیستم های macOS سریع تر و کارآمد تر شده است. این در حالی است که قبل از این انتقادات زیادی در ارتباط با این مرورگر و مصرف بالای باتری و سایر منابع در صورت استفاده از این مرورگر مطرح می شد، اما با اعمال بهبود رسانی هایی به نظر می رسد که گوگل در جهت مناسب گام بر می دارد.

مرورگر گوگل کروم که در روی کامپیوترهای مک به عنوان یک گزینه بسیار کند و پر از افزونه های پرمصرف میان کاربران شهرت دارد،  اخیراً نیز تست ها نشان داد که بسیار کمتر از سافاری کارآمد است. اما حالا گوگل ادعا می‌کند که با استفاده از تلاش‌های اخیر خود در جهت بروزرسانی به زودی نسخه بسیار سریع تر از این مرورگر را روانه‌ی بازار خواهد کرد.

این مرورگر همچنین باعث اشغال و مصرف حافظه رم در پس زمینه در روی سیستم های کامپیوتری می‌شود که سبب مصرف باتری و اینترنت و همینطور پایین آمدن سرعت کامپیوتر خواهد شد. بر این اساس مسئول بخش محصولات نرم‌افزاری گوگل کروم  Mark Chang می گوید که ما بر روی بهبود رسانی کروم کار کرده‌ایم و در حال حاضر نسخه بعدی آن حدود ۸ درصد کمتر حافظه را اشغال می کند و باعث افزایش سرعت و دقت قابل توجهی خواهد شد.

او در ادامه می گوید که از این به بعد گوگل به صورت بسیار هوشمندتر برای مصرف حافظه عمل خواهد کرد و در این مورد تأکید دارد که گوگل کروم برای تب های غیرفعال حافظه کمتری را از این به بعد اشغال خواهد کرد که سبب صرفه جویی زیادی در مصرف باتری می شود.

چانگ همینطور اضافه می‌کند که برای سیستم های ویندوز ورژن ۶۴ بیتی نیز گوگل کروم جدید M89 تا حد ۲۲ درصد حافظه را کمتر اشغال می کند و همینطور قدرت پاسخگویی مرورگر تا حد ۹ درصد افزایش یافته است.  اما هنوز در مورد انتشار نسخه جدید M89 و تاریخ دقیق آن اطلاعات در دسترس نیست.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *