گوگل حالت دارک مود (پس زمینه تیره) را برای موتور سرچ کامپیوتر های دسکتاپ آزمایش می کند

گوگل حالت دارک مود (پس زمینه تیره) را برای موتور سرچ کامپیوتر های دسکتاپ آزمایش می کند

گوگل در حال آزمایش حالت دارک مود یا پس زمینه تیره برای نسخه دسکتاپ موتور سرچ خود می باشد. این ویژگی می تواند تا حد زیادی از خستگی چشم کاربرد در اثر نگاه مداوم به پس زمینه های روشن جلوگیری کند و بسیار برای افرادی که در خانه مجبورند به مدت طولانی از کامپیوتر و سه موتور سرچ استفاده کند می تواند مفید واقع شود.

در حال حاضر گوگل در حال آزمایش حالتی است که بتواند پس زمینه‌ی صفحه وب صفحه وب موتور سرچ خود و همینطور نتایج جستجو را با پس زمینه خاکستری تیره نشان دهد. هنوز مشخص نیست که حالت دارک مود برای کامپیوترهای رومیزی  مک در چه موقع به طور رسمی در سرتاسر جهان فعال می‌شود. یکی از عوامل اجرایی گوگل می گوید که ما همیشه در حال آزمایش راه های جدید برای بهبود بخشیدن به تجربه کاربران خود هستیم اما هنوز تاریخ مشخصی را برای اعلام فعالیت این حالت دارک مود به طور عمومی نمی توانیم اعلام کنیم.

البته این اولین بار نیست که ما حالت دارک مود را برای نتایج موتور سرچ گوگل در کامپیوتر های رومیزی مورد آزمایش قرار می دهیم، این ویژگی برای برخی از کاربران در ماه دسامبر به طور آزمایشی نشان داده شد اما پس از مدتی به طور کامل ناپدید گردید. اپل در ۲۰۱۸ گزینه دارک مود را بروی کامپیوترهای مک با macOS Mojave و iOS 13 آورد و هم‌چنان یکی از قابلیت هایی است که برای بیشتر اپلیکیشن های غیر از اپل در موبایل و کامپیوتر رومیزی فعال است.

اما تا آنجا که در ارتباط با گوگل می دانیم همچنین این کمپانی قرار است که حالت دارک مود را برای سرویس جی میل خود نیز فعال کند. اما هنوز در ارتباط با آن نیز تاریخ مشخصی اعلام نشده است.

اگر هنوز می‌خواهید خودتان را از شر پس زمینه ی سفید یک دست در موتور سرچ گوگل خلاص کنید به هر حال باید گفت که روش‌های مختلفی در این زمینه وجود دارد. یکی از آنها که بسیار معروف می باشد استفاده از افزونه با روزه Dark Reader می باشد که در سافاری قابل دسترس و همینطور در مرورگرهای کروم فایرفاکس و مایکروسافت Edge نیز قابل دانلود و استفاده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *