گوگل اپلیکیشن جی‌میل برای iOS را با قابلیت حمایت از ابزارک ها به روز رسانی کرد

گوگل اپلیکیشن جی‌میل برای iOS را با قابلیت حمایت از ابزارک ها به روز رسانی کرد

بعد از ماه ها که اپلیکیشن جی میل گوگل به روز رسانی نشده بود، این اپلیکیشن برای iOS در روز دوشنبه با قابلیت حمایت از ویجت های جدید به روز رسانی شد. مهم تر از آن همراه با این به‌روزرسانی، مطابق با آخرین موازین امنیتی اپ استور لیست کلیه داده هایی را پس از نصب توسط این اپ مورد دسترسی قرار خواهد گرفت به کاربر اطلاع داده می شود.

آخرین نسخه جی میل می‌تواند ابزارک های جدید در iOS 14 را حمایت کند و به کاربران این اجازه را می‌دهد که به سرعت بتوانند با آخرین ایمیل های رسیده به طور مستقیم از صفحه اصلی دسترسی پیدا کنند.

از آخرین به روز رسانی جی میل سه ماه می گذرد و این به روز رسانی یکی از مهم‌ترین بروزرسانی گوگل در روی iOS می باشد. این تأخیر به نظر می‌رسد که در پاسخ به ویژگی‌های و موازین جدید اپ استور می‌باشد که توسعه دهندگان را ملزم می‌کند تا در مورد اطلاعاتی که از کاربر مورد  دسترسی قرار خواهند داد کاملا شفاف عمل نماید.

موازین حفظ حریم شخصی اپلیکیشن های اپل که در ماه دسامبر به صورت عملی اجرا شد تمام پدیدآورندگان اپلیکیشن را مجبور می‌کند که اطلاعات کاملی را نسبت به کلیه داده های مورد استفاده توسط آن ها به کاربران ارائه دهند و در صورت انتقال داده‌های کاربر به شرکت‌های دیگر  و اینکه چطور این اطلاعات مورد استفاده قرار خواهد گرفت نیز به طور شفاف کاربر را مطلع کنند.

بر اساس آنچه که گوگل در اپ جدید ایمیل خود منتشر ساخته است،  این اپلیکیشن اطلاعات عمومی کاربران نظیر تاریخچه جستجو، موقعیت، اطلاعات مربوط به تماسهای شخصی، خریدها و همینطور میزان استفاده دیتا و سایر خصوصیات را مورد استفاده قرار می دهد که تا حد زیادی نسبت به آنچه که توسط فیسبوک مورد استفاده می گیرد متفاوت است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *