گوگل اولین بروزرسانی اپلیکیشن یوتیوب را پس از اعمال خصوصیات امنیتی جدید اپل منتشر کرد

گوگل اولین بروزرسانی اپلیکیشن یوتیوب را پس از اعمال خصوصیات امنیتی جدید اپل منتشر کرد

گوگل روز جمعه اپلیکیشن یوتیوب برای iOS را انتشار داد که اولین نسخه به‌روزرسانی این اپلیکیشن از زمانی که اپل شروع به اعمال محدودیت‌های جدید امنیتی و قابلیت‌های محدود کردن حفظ اطلاعات شخصی کاربران را نموده است می باشد. 

آخرین نسخه یوتیوب شامل برطرف نمودن یکسری از باگ های نرم افزاری و همین‌طور بهبود رسانی هایی در زمینه عملکرد و سرعت بخشی به این اپلیکیشن می باشد. بر اساس این به‌روزرسانی جدید هم اکنون شما می توانید مشاهده کنید که در صفحه اپل استور این اپلیکیشن چه اطلاعاتی پس از نصب از کاربر مورد استفاده قرار می دهد.

بر اساس یادداشتی که توسط مکرومرز منتشر شده است، بر اساس ضوابط جدید اپل که در ماه ژانویه منتشر شد، یوتیوب نیز ملزم شد که در صفحه مربوط به ذکر مشخصات این اپلیکیشن در اپ استور، اطلاعات کاملی را در ارتباط با نوع داده‌های خواسته شده از کاربران را در آنجا ذکر کند.

لازم به ذکر است که هنوز بسیاری از اپلیکیشن های گوگل هستند که مطابق با این ضوابط جدید اپل بروزرسانی نشده‌اند. از میان این اپلیکیشن ها می توان به جی میل، مرورگر کروم، گوگل مپس، گوگل درایو و اپلیکیشن پرچمدار گوگل نام برد.

برنامه اپل و همین‌طور ضوابط اعمال شده توسط این شرکت طوری طراحی شده است که به کاربران در ارتباط با چگونگی مورد استفاده قرار گرفتن داده های شخصی آنها توسط توسعه دهندگان آگاهی می دهد.

بر اساس این ضوابط جدید، هر اپلیکیشنی باید کاربر را از لحاظ نوع داده هایی را که از جمع آوری می کند و یا حتی نوع داده هایی را که قرار است به شرکت‌های تبلیغاتی دیگر به فروش به طور کامل مطلع کند. بر اساس ضوابط جدید اپلیکیشن ها در اپ استور همگی کاملا ملزم خواهند بود که از این قانون جدید پیروی نموده تا بتوانند در اپ‌استور همچنان به فعالیت خود ادامه دهند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *