گزینه جدید compatibility mode در macOS به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا بتوانند در حالت فول اسکرین اپلیکیشن ها را با ناچ سازگار کنند

گزینه جدید compatibility mode در macOS به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا بتوانند در حالت فول اسکرین اپلیکیشن ها را با ناچ سازگار کنند

شایعات در ارتباط با اینکه مک بوک پرو های جدید از بخش ناچ برخوردار خواهند شد با تعجب بسیاری به واقعیت پیوست و بر این اساس اپل امروز  صفحه راهنمایی را منتشر نموده است که به توسعه دهندگان توضیح می‌دهد که چطور می توانند از تمام بخش صفحه نمایش و به خصوص بخشی که دور تا دور دوربین را می پوشاند استفاده کرده و اپلیکیشن خود را نسبت به آن سازگار کنند.

بر اساس این صفحه راهنما حالت فول اسکرین در سیستم عامل macOS Monterey دارای یک گزینه compatibility mode می باشد که به طور خودکار می تواند بخشی که دوربین در آن قرار گرفته را با به کار بردن یک نما نوار مشکی رنگ در طول صفحه نمایش در هنگام نشان دادن اپلیکیشن های مختلف مخفی کند. علاوه بر این سیستم عامل macOS دارای یک حالت منبع کد جدید می باشد که به توسعه دهندگان امکان می‌کند که مشخص کنند اپلیکیشن آنها می تواند از گزینه capability mode استفاده کند و یا اینکه می‌تواند اپلیکیشن انها می تواند صورت تمام صفحه گسترش یافته و دورتادور بخش دوربین را نیز بپوشاند.

در کامپیوترهای مک که دارای بخش ناچ می باشند اپلیکیشن Finder به صورت خودکار یک چک باکس را به بخش توضیحات اپلیکیشن اضافه نموده است که اگر کاربر می تواند به صورت دستی آن را فعال و یا غیر فعال کند.  علاوه بر این توسعه دهندگان می توانند قابلیت compatibility mode را به صورت غیر اختیاری با استفاده از اعمال کد های جدید که در ارتباط با بخش ناچ توسط اپل مشخص شده است این گزینه را اپلیکیشن خود کار ببرند.

در این مورد لازم به ذکر است که توسعه دهندگان باید تایید کند که ابعاد اپلیکیشن آنها بخش ناچ را نمی پوشاند. بکارگیری بخش ناچ به اپل اجازه داد تا بتواند فریم‌های دور صفحه نمایش را در مک بوک پرو های ۱۴ و ۱۶ اینچی تا حد بسیار زیادی در مقایسه با مک بوک پرو های نسل قبلی ۱۳ و ۱۶ اینچی باریک تر کند. صفحه نمایش جدید لیکوئید رتینای XDR همچنین از تکنولوژی پروموشن برخوردار می باشد که اجازه می‌دهد صفحه نمایش بتوانند نرخ تازه را تا مقدار حداکثر ۱۲۰ هرتز و حداقل ۲۴ هرتز تنطیم کند درست همانند آنچه که در ایرپاد‌پرو ها وجود دارد. مک بوک پرو های جدید در حال حاضر برای پیش سفارش آماده می باشند و تاریخ ارسال این محصولات از هفته آینده شروع می شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.