گزارش هایی از مشکلات دانلود و نصب بروز رسانی macOS Big Sur

گزارش هایی از مشکلات دانلود و نصب بروز رسانی macOS Big Sur

بر اساس گزارش های موجود باگی که در بروز رسانی نرم افزاری macOS Big Sur وجود دارد باعث بروز مشکلاتی در بخش ادمین سیستم های مک شده است، بطوری که در دانلود و نصب این بروزرسانی اختلال ایجاد می کند.

بر اساس گزارشی که توسط microMDM انتشار یافت، این مشکل بعد از انتشار نسخه  macOS Big Sur version 11.1 به وجود آمد. علاوه بر این گزارش های متعدد دیگری منتشر شد که مطابق با آن ادمین های سیستم مک قادر به مشاهده بروز رسانی های جدید نرم‌افزاری نبودند و همین طور در برخی موارد امکان دانلود یا نصب بروزرسانی های جدید وجود نداشت.

ظاهراً علت این مشکل به این مربوط می‌شود که در هاست های  macOS 11.0.1 و macOS 11.1 و سرور هایی که این نسخه های بروز شده را نگهداری می‌کنند، نسخه های جدید سیستم عامل بطور اشتباهی در سرور نام گذاری شده اند. درست به همین دلیل سرور هر گونه درخواست بروز رسانی یا دانلود را رد می کند زیرا که ماشین قبلاً نسخه  ۱۱.۰.۱ را در خود نصب کرده است.

اگرچه به نظر می رسد با انجام عمل ری استارت سیستم، این مشکل تا حد زیادی رفع شود اما هنوز می تواند در طی روند دانلود و آپدیت و به روز رسانی مشکلاتی پدید آید. از طرف دیگر از آنجایی که اپل برای به روز رسانی نرم افزاری macOS برنامه‌های اینستالر اختصاصی را ارائه نکرده است هر گونه تلاشی برای رفع این مشکل ممکن است سیستم را دچار مشکلات بیشتری کند.

درست به همین دلیل هیچ گزینه ای برای به روز رسانی غیر خودکار به نسخه جدید Big Sur نیز وجود ندارد زیرا تمام به روز رسانی ها باید از سرور های اپل دانلود و نصب شوند. مشکل دیگر در این زمینه به این مربوط می‌شود که حتی امکلن استفاده از گزینه‌های مربوط به برنامه های نرم‌افزاری بروز رسان غیر از اپل نیز وجود ندارد.

اما باید گفت که اپل بدون شک از این مشکل آگاه است و به همین دلیل احتمال آن می رود که با رسیدن به روز رسانی جدید macOS 11.2 این مشکل نیز برطرف گردد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *