گزارشات جدید می گویند که اپل مذاکرات خود را با شرکت هیوندای متوقف نموده است

گزارشات جدید می گویند که اپل مذاکرات خود را با شرکت هیوندای متوقف نموده است

بر اساس گزارش جدیدی که منتشر شده است اپل مذاکرات خود را با هیوندای و کیا برای ساخت ماشین نقلیه اپل کار متوقف نموده است. از شواهد پیداست که اپل از واکنش و بیانیه شرکت هیوندای در ارتباط با پیوستن این شرکت به پروژه اپل کار چندان خشنود نیست.
این گزارشی است که توسط بلومبرگ ارائه شده است.

این در حالی است که در اوایل ژانویه امسال هیوندای و زیر شاخه خود کیا چندان تمایلی را برای این همکاری نشان ندادند و هنوز مشخص نیست که آیا این مذاکرات دوباره از سر گرفته خواهد شد یا نه. ولی ظاهراً برخی از روسای این شرکت مخالفت خود را برای همکاری هیوندای در این زمینه اعلام نموده اند و همین‌طور ظاهراً هرگونه شایعه ای که ادعا می کرد هیوندای یا کیا به تولید وسیله نقلیه خودران اپل همکاری خواهند نمود را نیز دچار شک و تردید می کند.

گزارشی که اخیرا منتشر شد نشان می دهد که عوامل اجرایی هیوندای هنوز بر سر ریسک همکاری با اپل به عنوان یک مشتری در شک و تردید می باشند، و نگران هستند. حتی اگر این مذاکرات از سرگرفته شود انتظار می‌رود که کیا احتمالاً انتخاب اصلی در این مورد باشد.

این در حالی است که شرکت کیا دارای یک کارخانه اتومبیل سازی در گرجستان می باشد و احتمال می‌رود که تولید اپل کار در آنجا انجام شود. یک منبع به بلومبرگ گفته که اپل در حال مذاکره با خودروسازان دیگر نیز بوده است، اما از ارائه هرگونه نامی در این زمینه خودداری نمود.

همین طور گزارشی اخیراً منتشر شد که نشان می‌داد اپل در حال مذاکره با چندین خودروساز شرکت‌های خودروساز ژاپنی می باشد. این وسیله نقلیه انتظار می رود که بر اساس پلتفرم تولید وسایل نقلیه هیوندای به نام EGP ساخته شود.

در اوایل فوریه نیز گفته می شود که اپل در حال مذاکره با و رسیدن به توافق با شرکت کیا می باشد که بر اساس آن این شرکت قرار است با ۳.۶ میلیارد دلار سرمایه گذاری بتواند ماشین خودران اپل را به واقعیت تبدیل کند.

منبع 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.