کیبورد لمسی در مک بوک پرو های آینده می تواند با بهره گیری از بخش های پارچه ای حساس به تماس بصورت تاچ پد عمل نماید.

کیبورد لمسی در مک بوک پرو های آینده می تواند با بهره گیری از بخش های پارچه ای حساس به تماس بصورت تاچ پد عمل نماید.

در مک بوک پرو های آینده کلید های کیبورد ممکن به صورت تاچ پد عمل نمایند. در چنین حالتی دیگر نیازی به بخش جداگانه ای برای تاچ پد نیست. یکی از مناطقی که  طراحی کامپیوتر های نوت بوک همواره چالش برانگیز است چگونگی ارتباط بین صفحه کلید  و تاچ پد می باشد.

به این صورت که بکارگیری صفحه کلید بزرگ ممکن است ممکن است تایپ کردن را برای کاربر بسیار راحت تر نماید اما این کار باعث می شود که فضای کمتری برای تاچ پد موجود باشد. این چالش معمولا  کار سازندگان و طراحان را مشکل تر می کند که بتوانند نسبت مناسبی برای اندازه صفحه کلید و فضای اختصاصی تاچ پد پیدا کنند.

در مقابل اختصاص دادن فضای بیشتر برای تاچ پد باعث می شود که صفحه کلید فضای کمتری داشته که این در نهایت به کوچک تر شدن کلید های کیبورد می انجامد. جنین تناسبی با اندازه نوت بوک نیز ارتباط دارد. به این صورت که نوت بوک های با صفحه نمایش کوچک تر عموما دارای صفحه کلید های فشرده ای هستند و اندازه تاچ پد نیز در آنها نسبتا کوچک تر است.

در روز سه شنبه سندی ابداعی جدیدی توسط اپل تحت عنوان کیبورد با حس گر های تماسی به ثبت رسید که به نظر می رسد مربوط به کیبورد هایی می شود که خود قابلیت حس گر تماسی داشته و می توانند به صورت تاچ پد عمل کنند.

در جنین حالتی اپل قصد دارد بجای بکارگیری از کلید های مکانیکی در مک بوک های کنونی که با فشار دادن عمل می کنند از کلید هایی برای مک بوک های آینده استفاده کند که حساس به تماس بوده و کاربر می تواند با آن به تایپ معمول خود بپردازد مضاف بر این که با اعمال عناصر و بخش های اضافی در بالای هر کلید به آن ها قابلیت تاج پد نیز بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *