کوالکام مودم ۵ جی X65 اسنپدراگون را برای آیفون های ۲۰۲۲ معرفی نمود

کوالکام مودم ۵ جی X65 اسنپدراگون را برای آیفون های ۲۰۲۲ معرفی نمود

شرکت کوالکام جدیدترین مودم های ۵ جی خود را به نام اسنپدراگون x۶۵ معرفی نمود. این چیپ می‌تواند در آیفون های ۲۰۲۲ سرعتی در حدود ۱۰ گیگابایت بر ثانیه را حمایت کند.

مودم اسنپدراگون X65 یک مودم سازگار با تکنولوژی ۵ جی می باشد که از مدل قبلی خود Snapdragon X60 بهبود رسانی شده است. این مودم ادعا می شود که بتواند برای اولین بار به سرعت اینترنت ۱۰ گیگا بیت برای اینترنت ۵ جی برسد که از لحاظ تئوریک قابلیت دانلود سریع تری برای کاربرانی که از اینترنت سلولار استفاده می کنند داشته باشند.

این مودم همچنین اولین سری از از مودم ها میباشد که تکنولوژی ۳GPP را حمایت می کند که می تواند برای ارتباطات سلولی اینترنتی و شبکه ای بهبود رسانه های زیادی را به همراه داشته باشد که شامل خصوصیاتی مربوط به مدیریت بهتر در مصرف باتری و مصرف MIMO می باشد.

این مودم گفته می شود که دارای ساختار قابل ارتقاء بوده که بتوان با استفاده از آن قابلیت‌های نرم‌افزاری را با هدف بهره‌گیری از تکنولوژی ۳GPP اضافه نمود. در نهایت این قابلیت ها به معنای سرعت بیشتر و همینطور قابلیت‌های بیشتر برای اتصالات اینترنتی می باشد. این ماژول به صورتی مهندسی شده است که بتواند با ماژول آنتن های Qualcomm’s QTM545 mmWave کوالکام متصل شود که انتقال قوی‌ تر داده ها در پی دارد.

همینطور ادعای بزرگتری در ارتباط با این مودم وجود دارد که گفته می شود اولین مودمی است که تکنولوژی آنتن های هوشمند را حمایت کند که به معنای قابلیت ها و بهبود رسانی های بیشتر در زمینه ارتباط اینترنتی می باشد.

کوالکام ادعا می کند که با استفاده از هوش مصنوعی این مودم می تواند تا حد ۳۰ درصد باعث افزایش میزان سرعت داده ها شود. در این تکنولوژی به مودم اجازه می دهد که بتواند آنتن های مختلف را تعویض نموده و بهترین سیگنال موجود را پیدا کند.

منبع 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.