کوالکام مودم اسنپدراگون X70 5G را که ممکن است در آیفون های ۲۰۲۳ به کار رود معین را رونمایی نمود

کوالکام مودم اسنپدراگون X70 5G را که ممکن است در آیفون های ۲۰۲۳ به کار رود معین را رونمایی نمود

کوالکام امروز مودم جدید خود اسنپدراگون X70 5G را معرفی نمود که به احتمال زیاد قرار است به عنوان آخرین مودم های ساخت این شرکت در آیفون‌های آینده اپل به کار رود. کوالکام می‌گوید که این مودم‌ها دارای توانایی های هوش مصنوعی با قابلیت استفاده از تکنولوژی ۵ جی می باشند که تحت سیستم ۵G Modem-RF کار می‌کند. با استفاده از این تکنولوژی میانگین سرعت دانلود  و آپلود در فرمت مختلف اینترنت ۵ جی به نام های mmWave و sub-6GHz تا حد قابل ملاحظه ای افزایش می یابد.

بر اساس اظهارات این شرکت اسنپدراگون ایکس ۷۰ می‌تواند به سرعت دانلودی برابر با ۱۰ گیگابیت بر ثانیه و سرعت آپلود ۳.۵ گیگابیت بر ثانیه دست یابد. این در حالی است که از لحاظ کارایی انرژی ۶۰ درصد نسبت مودم های معمولی مصرف باتری کمتری دارد. این مودم ها همچنین می توانند ‏ سیم‌ کارت‌های مالتی  ۵G multi-SIM و سیم‌کارت‌های دوال Dual-SIM را حمایت کنند. اسنپدراگون ایکس ۷۰ انتظار می رود که  در گوشی های همراه با قابلیت ۵ جی تا پایان امسال به کار رود. البته این بدان معنا نیست که آنها به طور حتم در مدل های آیفون ۱۴ به کار خواهد رفت، بلکه ممکن است در آیفون های آینده مورد استفاده قرار گیرند.

در توافقنامه‌ای که بین اپل و شرکت کوالکام در سال ۲۰۲۰ امضا شد مشخص شد که اپل تعهد دارد مودم‌های ایکس ۶۵ و ایکس ۷۰ را در فاصله زمانی  یک جون ۲۰۲۲ تا ۳۱ می ۲۰۲۴ مورد استفاده قرار دهد. بنابراین به احتمال زیاد مدم ایکس ۶۵  در مدل های آیفون ۱۴ و مودم ایکس ۷۰ در سری آیفون های ۲۰۲۳ به کار خواهد رفت. از طرف دیگر برخی گزارش ها ادعا که اپل از قبل ساخت مودم های ۵ جی خود را آغاز نموده که برای مدل آیفون‌های ۲۰۲۳ آماده خواهد کرد. بنابراین هنوز مشخص نیست که مودم‌های ایکس ۷۰ به طور حتم در مدل‌های آیفون ۲۰۲۳  بکار رود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.