کنترلر های تشخیص حرکت AR اپل ممکن است حرکات انگشتان را بدون پوشاندن آنها تشخیص دهند

کنترلر های تشخیص حرکت AR اپل ممکن است حرکات انگشتان را بدون پوشاندن آنها تشخیص دهند

سیستم های واقعیت مجازی و واقعیت ترکیبی اپل ممکن است دارای کنترلر های قابل پوشیدنی بشوند که از بخش های توسعه یافته ساخته شده است و برای تشخیص و حس کردن انگشت های کاربر در موقع فشار دادن یک سطح بدون پوشاندن نوک انگشتان بکار می رود.

واقعیت ترکیبی و واقعیت مجازی چالش‌های واکنشی متفاوتی را با کاربر امکان پذیر می نمایند که از آن طریق باعث می شود که کاربر بتواند دکمه ای را در دنیای واقعی فشار داده  در وقتی که هدست جلوی چشم او را گرفته است.

سیستم های کنونی واقعیت مجازی بر اساس کنترلر هایی کار می کنند که به وسیله دست نگه داشته می‌شوند و دارای مجموعه ای از دکمه ها و حسگر هایی که می‌تواند موقعیت دست کاربر را تشخیص دهد و در بعضی مواقع حتی حرکات انگشتان او را تشخیص دهد

در این مورد دستکش هایی نیز ساخته شده است که می تواند حرکت دست را تشخیص دهد و این لحاظ باعث می شود که دست ها برای گرفتن اشیا دنیای اطراف بتوانند آزادانه عمل کنند، اگرچه باید گفت که این دستکش ها مشکلات خاص خود را به وجود می‌آورند، زیرا که هنوز به طور کامل دست کاربر را می پوشانند و از این لحاظ میزان اثرات حسی و لمسی نوک انگشتان کاربر را کاهش می دهند.

از آنجایی که ایجاد چنین سیستم های تشخیص انگشتی عموماً بر اساس انواع قرار گیری های موقتی بر روی خود انگشتان می باشد، بنابراین ساخت چنین سیستمی که بتواند بدون حضور کنترلر ها با دست ارتباط برقرار کند کمی چالش‌برانگیز به نظر می‌رسد.

اپل پتنتی را اداره ثبت اختراعات آمریکا در روز سه شنبه به ثبت رساند که تحت عنوان وسیله های الکترونیک با کنترلر ها نام گرفته است.  در این حالت اپل سعی دارد که مشکل مربوط به کنترلرهای دستی راه حل نماید. این پتنت تعدادی راه حل پیشنهاد شده است.

کنترلر های تشخیص حرکت AR اپل ممکن است حرکات انگشتان را بدون پوشاندن آنها تشخیص دهند

در این مورد طراحی اولیه شامل یک بدنه لوله ای شکل است که به وسیله انگشتان و شست گرفته می شود و همینطور یک بخش حلقه مانند وجود دارد که برای آن است که انگشت ها بتوانند از درون آن حرکت کنند. برخی طرح های پیشنهادی دیگر شامل پوشش هایی هستند که بر روی آرنج بسته شده و همینطور  نوک انگشتان را می پوشانند در حالیکه بخش زیرین انگشتان همواره آزاد باقی می ماند.

به نظر می رسد که هر یک از این کنترلر ها بتواند در آینده با هدست های اپل و اپل گلس است در ایجاد واقعیت ترکیبی با همدیگر کار کند.

منبع  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *