کم رنگ شدن روابط بین اپل و فاکسکان بر سر درصد حاشیه سود

کم رنگ شدن روابط بین اپل و فاکسکان بر سر درصد حاشیه سود

بر اساس گزارش جدیدی از وبسایت اینفورمیشن رابطه طولانی مدت میان اپل و فاکسکان به علت نزاع بر سر درصد سود در حال کم رنگ شدن است. در حالی که سود خالص اپل نزدیک به ۴۰ درصد فروش است سود فاکسکان در حد عددی یک رقمی باقی مانده است و این باعث شده است که برای به استخدام در آوردن نیروهای بیشتر و رشد سود خود دچار مشکل شود.

فاکسکان به اپل گفته است که کارگر های بیشتری را نسبت به آنچه اعلام کرده است استخدام نموده است. ولی از طرف دیگر از وسایل و امکانات اپل برای ساخت وسایل و گوشی های شبیه اپل استفاده نموده و از این راه برای آزمایش و تست محصولات و قطعات استفاده بهره برده است. به همین خاطر اپل تصمیم به ردیابی و نظارت بیشتر روی کارکنان فاکس کان نموده است. بیشتر کارمندان سابق فاکسکان و اپل به وبسایت اینفورمیشن اعلام نمودند که رابطه میان این دو کمپانی در حال تغییر کردن است و از این لحاظ اپل به دنبال پیدا کردن جانشینان دیگری برای مونتاژ و تولید محصولات می باشد. به همین دلیل است که اپل تصمیم گرفت مراحل تولید مدل های آیفون ۱۲ وآیفون ۱۲ پرو را در سه کشور چین، برزیل و هند به انجام برساند.

فاکسکان هر ساله بین ۶۰ تا ۷۰ درصد آیفون های فروخته شده  را تامین می کند امروز اپل بزرگ‌ترین مشتری فاکسکان بوده است. از این لحاظ پیدا شدن رقبای جدید برای فاکسکان یک خطر جدی به حساب می آید. فاکسکان در این مدت برای تامین درآمد خود سعی کرد با تولید و فروش تجهیزاتی که در مراحل ساخت و تست قطعات گوشی های همراه به کار می‌رود به موفقیت های نسبی برسد.  علاوه بر این شرکت اخیر با تولید مواد شیمیایی برای تمیز کردن صفحه نمایش آیفون نیاز خود را به کمپانی های ژاپنی کمتر نمود.

اما فاکسکان در مدت تولید مدل های آیفون بعضی از مقررات اپل را نادیده گرفت و از امکانات اپل برای ساخت محصولات غیر اپل استفاده نمود. علاوه بر این کمپانی اخیر به کارمندان گوگل اجازه داد تا مراحل تولید مک بوک ۱۲ اینچی را مورد بازدید قرار دهند. همین طور مشخص شد که این کمپانی در تولید آیفون ۷ بدون انکه اپل را در جریان قرار دهد، و برخی از آیفون های مرجوع شده که قرار بود دور انداخته شوند را دوباره تعمیر و بازسازی نمود و مجدداً به عنوان گوشی های نو دسته اول به همراه گوشی های دیگر ارسال نموده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *