کره جنوبی به کنترل اپل و گوگل در پرداخت‌های اپ استور پایان داد

کره جنوبی به کنترل اپل و گوگل در پرداخت‌های اپ استور پایان داد

دولت کره جنوبی قانونی را تصویب نمود که به موجب آن اپل و گوگل را مجبور به قبول گزینه جدیدی برای پرداخت های اپ استور مجبور می کند. همانطور که انتظار می رفت پارلمان کره جنوبی حمایت از فعالان بیزینسی و ارتباطی این کشور قانون جدید را به تصویب نمود که به موجب آن دیگر اپل و گوگل قادر نخواهند بود از توسعه دهندگان این کشور برای فروش اپلیکیشن های خود در درون اپ استور مجبور کنند و بخواهند به این شرکت ها کمیسیون‌های گزاف بپردازند.

بر اساس گزارش منابع خبری وال استریت ژورنال این قانون در مرحله نهایی لازم است به امضای رئیس‌جمهور این کشور برسد. مطابق با این قانون علاوه بر این که گوگل و اپل نمی توانند سیستم های درون اپلیکیشن خود را در اپ استور برای توسعه دهندگان به کار گیرند، همینطور آنها قادر نخواهند بود که بدون هیچ گونه دلیل قانع کننده گی این اپلیکیشن‌ها را در صورت سرپیچی از این قوانین از محیط اپ استور حذف کند.

اما هدف اصلی این قوانین جدید آن است که به توسعه دهندگان این کشور این اجازه و فرصت را می‌دهد تا بتوانند از قوانین اجباری اپل استور در گوگل و اپل فاصله گرفته و دیگر مجبور به پرداخت هزینه های گزاف برای کمیسیون های خود نباشند. اگر گوگل و اپل این قانون جدید را رعایت نکنند دولت آنها را به ۳ درصد از کل درآمد این شرکت‌ها در کشور کره جنوبی جریمه خواهد کرد که این البته شامل فروش سخت افزار های آنها نظیر آیفون و آیپد نیز می شود.

این قانون درست پس از آن که اپل و گوگل و سایر گروههای تکنولوژیک به طور کامل در جریان امور قرار گرفتند تصویب شد. اپل در این مورد می گوید که اجرای این قانون نشان دهنده این است که اپل استور دیگر سایت قابل اعتمادی برای دانلود اپلیکیشن ها نمی باشد. در این موارد گوگل نیز می‌گوید که این تصمیم می تواند برای توسعه دهندگان و همینطور مشتریان لطمه زننده باشد.

البته هنوز مشخص نیست که کاخ سفید و عوامل اجرای آن به این قانون چه پاسخی بدهند. بر اساس قوانین کنسول صنعتی تکنولوژی و اطلاعاتی آمریکا این قانون جدید کره جنوبی می‌تواند یک سرپیچی از موافقتنامه های تجاری میان این دو کشور باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.