کد های سیستم عامل macOS Big Sur نشان می دهند ممکن است Face ID به کامپیوتر های مک بوک هم اضافه شود.

کد های سیستم عامل macOS Big Sur نشان می دهند ممکن است Face ID به کامپیوتر های مک بوک هم اضافه شود.

Face ID ویژگی است که اجازه می دهد قفل صفحه نمایش از طریق اسکن صورت باز شود. این ویژگی در حال حاضر تنها به آیفون و آیپد محدود می شود، اما کد هایی که در سیستم عامل macOS Big Sur پیدا شده است پیشنهاد می کند که ممکن است در مک بوک های آینده Face ID را ببینیم. اضافه کردن تکنولوژی TrueDepth و Face ID در مک های آینده می تواند به عنوان گام بعدی در این کامپیوتر ها منطقی به نظر برسد.

بر اساس گزارش اخیر کد هایی در سیستم عامل macOS Big Sur  یافت شده است که می تواند ویژگی Face ID را حمایت کند. Pearl  یا مروارید نام کدی است که اپل برای اولین بار در Face ID و سیستم دوربین TrueDepth بکار رفته در آیفون ایکس بکار برد. همین طور در این کدها اصطلاحاتی به چشم می خورد مانند “FaceDetect” و “BioCapture” که به احتمال زیاد در سیستم دوربین مک های آینده بکار خواهند رفت.

در حال حاضر کامپیوتر های مک بوک پرو و مک پرو ایر از سیستم Touch ID استفاده می‌کنند. و روی کیبورد برای تاچ آی دی دکمه ای در نظر گرفته شده است که از چیپ T2 تغذیه می شوند. کامپیوترهای مک برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ داری تاچ آی دی شدند یعنی همان موقع که ویژگی تاچ بار به این کامپیوتر ها اضافه شد.

هنوز از زمان بکارگیری Face ID در کامپیوترهای مک و اینکه کدام مدل قرار است اول داری این ویژگی‌ جدید شود شواهدی در دست نیست. اما در شایعاتی در مورد تغییرات جزیی در طراحی کامپیوتر های آیمک، مک بوک پرو و مک بوک ایر وجود دارد که می تواند مربوط به اضافه شدن Face ID باشد.

حرکت اپل به سمت صفحه‌های نمایش مینی ال ای دی و چیپ های اپل سیلیکون می تواند گواهی بر این باشد که اپل در آینده ویژگی Face ID را نیز به همراه این تغییرات اعمال خواهد نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.