کاهش کمیسیون اپ استور تقریباً ۹۸ درصد از توسعه ‌دهندگان اپلیکیشن را شامل می شود

کاهش کمیسیون اپ استور تقریباً ۹۸ درصد از توسعه ‌دهندگان اپلیکیشن را شامل می شود

مطابق با برنامه جدید اپ استور  توسعه ‌دهندگان اپلیکیشن با درآمد کمتر از ۱ میلیون دلار می توانند از ۱۵ درصد تخفیف کمیسیون  از فروش اپلیکیشن در اپ استور برخوردار شوند. بر اساس بررسی‌های جدید انجام شده این برنامه می‌تواند اکثریت توسعه دهندگان اپلیکیشن در محیط های آیفون، آیپد و مک را شامل بشود. 

این برنامه که از جانب اپل در جهت حمایت از توسعه دهندگان مستقل و صاحبان کسب و کار کوچک بنیانگذاری شده است به توسعه دهندگانی  که کمتر از یک میلیون دلار توسط اپل در سال ۲۰۱۹ درآمد داشته اند کمک می کند.

بررسی‌های انجام شده به وسیله برخی اپلیکیشن ها و کمپانی های تجزیه و تحلیل داده ها نظیر AppFigures نشان می دهد که تقریبا ۹۸ درصد توسعه‌دهندگان اپلیکیشن در اپ استور از این تخفیف برخوردار خواهند شد. بررسی های آماری این سایت مشخص می سازد که از میان دو میلیون اپ که در حال حاضر در اکوسیستم اپل وجود دارد تقریبا ۳۷۶۰۰۰ اپ از طریق پرداخت های قبل از دانلود، حق ثبت نام و پرداخت های داخل اپلیکیشن در دسترس مشتریان قرار گرفته اند.

این ۳۷۶ هزار اپلیکیشن به ۱۲۴۵۰۰ توسعه دهنده اپلیکیشن متعلق می باشد که از این تعداد کمتر از دو درصدشان تقریباً در سال ۲۰۱۹ بیش از یک میلیون دلار درآمد داشته اند. اینها داده‌هایی است که بر اساس اپلیکیشن هوشمند تحلیل داده های AppFigures اعلام شده است.

آریل میشل یکی از عوامل اجرایی این اپلیکیشن اعلام می‌کند که ۹۸ درصد از توسعه دهندگان اپلیکیشن کمتر از یک میلیون دلار در اپ استور درآمد داشتند و بنابر این واجد شرایط برای استفاده از تخفیف ارائه شده در برنامه اپل می باشند.

برنامه اخیر قرار است در سال ۲۰۲۱ شرایطی را به وجود آورد که توسعه‌دهندگان بتوانند درآمد بیشتری را در نتیجه ساخت اپلیکیشن در اپ استور حاصل نمایند.

در میان توسعه دهندگانی که بیش از یک میلیون دلار در می آورند می توان حدس زد که مربوط به چه شرکت هایی هستند. این شرکت ها که شامل گوگل، تیندر، بامبل، دیزنی، دراپ‌باکس، لینکداین و برخی از شرکت های بزرگ سازنده گیم می باشند که  توسعه‌دهندگان آن ها بیش از یک میلیون دلار در اپ استور درآمد داشته اند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *