کامپیوتر های مک بوک برای اجرای ویدئو های ۴k روی macos big sure به چیپ تی ۲ نیاز دارند

کامپیوتر های مک بوک برای اجرای ویدئو های ۴k روی macos big sure به چیپ تی ۲ نیاز دارند

 سیستم عامل مک او اس بیگ سور macos big sure که قرار است روی مک بوک های آینده نصب شود در حال حاضر ویدئو های اچ دی آر را حمایت می کند و برای اولین بار به کاربران اجازه می دهد که ویدئو های ۴k را روی نتفلیکس مشاهده کنند.

در این حالت تنها مک بوک های مجهز به چیپ تی ۲ قادرند ویدئو استرمینگ با کیفیت اولترا اچ دی را حمایت کنند. با توجه به اطلاعات حاصل از سایت اپل ترمینال در حال حاضر روی کانال نتفلیکس برای مشاهده ویدئو های ۴k اچ دی آر احتیاج به سیستم عامل مک او اس بیگ سور را دارد.

بر اساس اطلاعات حاصل از این وب سایت مشاهده ویدئو های با کیفیت اولترا اچ دی تنها روی مک بوک های ۲۰۱۸ به بعد که دارای چیپ تی ۲ هستند امکان پذیر است علاوه بر این هر مونیتور متصل به این کامپیوتر ها برای مشاهده کیفیت اولترا اچ دی باید قابلیت حمایت نرخ تازه ۶۰ هرتز و ۴k را با پروتکل ارتباطی hdcp 2.2 را داشته باشد.

هنوز علت این امر مشخص نیست که که چرا برای مشاهده ویدئو های ۴k اچ دی آر چیپ تی ۲ لازم است.  شاید بدلیل محدودیت نتفلیکس باشد که می خواهد مطمئن شود که کاربران از مک های قدیمی تر استفاده نمی کنند که در نهایت منجر شود عملکرد پایین تر نمایش خواهد شد.

مدل های زیر دارای چیپ تی ۲ لازم برای اجرای ویدئو های ۴k اچ دی آر می باشند:

  • آی مک ۲۰۲۰
  • آی مک پرو
  • آی مک پرو ۲۰۱۹
  • مک مینی ۲۰۱۸
  • مک بوک ایر ۲۰۱۸ و جدیدتر
  • مک بوک پرو ۲۰۱۸ و جدید تر

مک او اس بیگ سور الان در بروز رسانی نسخه شماره ۹ خود می باشد. نسخه جدید نهایی ممکن است در طی ماه اخیر آماده انتشار شود و در دسترسی عموم قرار گیرد.

1 نظر در مورد “کامپیوتر های مک بوک برای اجرای ویدئو های ۴k روی macos big sure به چیپ تی ۲ نیاز دارند

  1. اشتراک ها: چیپ تی ۲ اپل ممکن است برای کاربران مشکلات امنیتی ایجاد کند | Texnoli

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *