کامپیوترهای مک ممکن است در بروز رسانی های بعدی از قابلیت High Power Mode برخوردار شوند که می تواند باعث افزایش عملکرد سیستم شود

کامپیوترهای مک ممکن است در بروز رسانی های بعدی از قابلیت High Power Mode برخوردار شوند که می تواند باعث افزایش عملکرد سیستم شود

آخرین نسخه بتای macOS Monterey شامل ویژگی جدیدی به نام High Power Mode می‌باشد که می‌تواند عملکرد سیستم را افزایش دهد، به خصوص در زمانی که کامپیوتر مک به آداپتور متصل نمی باشد.

منبع خبری ۹to5Mac برای اولین بار این ویژگی را در نسخه بتای سیستم عامل macOS Catalina 10.15.3 در ژانویه ۲۰۲۰ کشف نمود. قابلیتPro Mode باعث خواهد شد که اپلیکیشن ها با مصرف باتری بیشتر و افزایش صدای فن سریع تر اجرا شوند. اما این ویژگی هرگز در نسخه عمومی بتای این سیستم‌ عامل اضافه اضافه نشد و از این لحاظ در نسخه بتای شماره ۸ سیستم‌عامل Monterey که در روز سه شنبه منتشر  نیز غایب بود.

اما باید در نظر داشت که این ویژگی High Power Mode هنوز در دسترس کاربران عمومی قرار نگرفته است. اما ویژگی دیگری به نام Low Power Mode وجود دارد که از قبل بر روی سیستم ‌macOS Monterey وجود دارد و باعث می شود که عملکرد کامپیوتر مک برای کاهش مصرف باتری پایین آید.  بنابراین پیش‌بینی می‌شود که قابلیت High Power Mode در جهت عکس عمل کند و باعث شود که کاربران بتوانند در ازای مصرف بیشتر باتری اپلیکیشن ها را با سرعت بیشتری اجرا کنند.

هنوز مشخص نیست که اپل بخواهد ویژگی High Power Mode را برای سیستم ‌macOS Monterey معرفی کند. بنابراین نمی توان انتظار داشت که در مک بوک پرو های جدید آینده نظیر مک بوک ۱۴ و ۱۶ اینچی که قرار است بر اساس گزارش ها تا اواخر امسال به بازار بیایند دارای چنین ویژگی باشد. اما لازم به ذکر است که اپل قرار است که در چند هفته آینده نسخه جدید  سیستم عامل ‌macOS Monterey را معرفی کند. کامپیوتر های مک ۱۴ و ۱۶ اینچی بر اساس گزارشات قرار است از نمایشگر های مینی ال ای دی برخوردار شوند که ار کنتراست بهتر و روشنایی بیشتری بهره مند می باشند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.