کامپیوترهای مک با پردازشگرهای اینتل هنوز در دستور کار اپل وجود دارد

کامپیوترهای مک با پردازشگرهای اینتل هنوز در دستور کار اپل وجود دارد

در حالی که از طرفی اپل با گذشت زمان  سعی می‌کند برای کامپیوترهای مک خود از پردازشگرهای اینتل کمتر استفاده کنند و به سمت چیپ های اپل سیلیکون برود، اما در این مورد باید گفت که بر اساس گزارش های موجود قرارداد اپل و اینتل هنوز در این زمینه تمام نشده و همچنان این شرکت قصد دارد که برای مدل های مک های نسل بعدی خود پردازشگرهای اینتل را به کار ببرد.

به خصوص در مورد کامپیوتر پیشرفته مک پرو این شرکت به نظر نمی رسد که بخواهد به طور کامل به سمت استفاده از چیپ های اپل سیلیکون برود و انتظار داریم حداقل یکی از مک پرو های نسل بعدی از چیپ های اینتل استفاده کند. بر اساس گزارش ها اپل در حال حاضر بروی ساخت دو مدل مک پرو کار می‌کند که یکی از آنها از طراحی بسیار متفاوتی برخوردار است و دیگری طراحی مشابه با نسل قبلی  دارد که قرار است تنها تجهیزات داخلی آن ارتقا یابد.

چیپ های اپل سیلیکون نشان داده است که می‌تواند رقیب بسیار قدرتمندی برای سایر رقبای در صنعت چیپ مانند اینتل باشد. اما به نظر می رسد که هنوز اپل هنوز اعتماد به نفس کامل برای استفاده از چیپ های اپل سیلیکون به خصوص در کامپیوترهای مک پرو خود را ندارد. چرا که این کامپیوتر های رومیزی در سطح فوق حرفه‌ای و ورک استیشن تولید می‌شود که برای سازندگان انیمیشن و طراحان گرافیک، فیلمهای انیمیشن هالیوودی عکاسان حرفه ای به کار خواهد رفت. در این مورد به نظر می رسد که اپل بخواهد برای مک پرو های نسل بعدی از چیپ های اینتل زیون از نسل Scalable  استفاده کند که مطابق با ادعای این اینتل دارای عملکرد و کارایی بالا مصرف پایین باتری و همینطور امنیت بسیار قابل قبول می باشد و قابلیت این را دارند که بیشتر عملیات های سنگین هوش مصنوعی را انجام دهد.

البته کمی غیر معمول به نظر می‌رسد که اپل قبلاً در کامپیوترهای مک بوک ایر و مک بوک پرو و مک مینی و آیمک خود از چیپ های اپل سیلیکون استفاده کرده است ولی هنوز برای کامپیوترهای فوق پیشرفته خود قصد دارد از چیپ های اینتل استفاده کنند. یکی از دلایل آن این است که ساختار پیکربندی چیپ های دسکتاپ  پیچیده تر می باشد و برای اینکه اپل بخواهد آنها را با چیپ های  خود مطابقت دهد  به زمان بیشتری نیاز دارد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.