کالبد شکافی کامل توسط iFixit تغییرات ساختار داخلی مک بوک پرو های جدید ۱۶ اینچی را نشان می دهد

کالبد شکافی کامل توسط iFixit تغییرات ساختار داخلی مک بوک پرو های جدید ۱۶ اینچی را نشان می دهد

سایت iFixit در اوایل این هفته پوستری را از کالبد شکافی مک بوک پرو های جدید نشان داد و حالا این سایت با ارائه یک فیلم ویدیویی به طور کامل جزئیات مک بوک پرو های جدید را نشان داده است. سایت iFixit در ابتدای مقاله اش می نویسد که باز کردن و دسترسی به مک بوک پرو های جدید نسبت به قبل آسان تر شده زیرا که اپل دیگر باتری ها را به مادربرد با چسب محکم نمی کند و همین باعث می‌شود که تعویض باتری ها در مک بوک پرو های های جدید بسیار آسان تر باشد.

اما در نهایت روند تعمیر ساده نمی باشد زیرا که ساختار اسپیکر ها به گونه‌ای نزدیک باتری تعبیه شده است که برای جدا کردن آن با چالش هایی روبرو خواهد بود. فن های cpu بزرگتر از فن هایی هستند که در نسل قبلی مک‌ بوک پرو ها بودند و در در این مدل های جدید همچنین سیستم اسپیکر به علت وجود بدنه ضخیم تر فضای بیشتری را دد اختیار دارد. یک باتری ۹۹ وات ساعت در مک های بوک پرو های ۱۶ اینچی وجود دارد که کمی کوچکتر از نسل قبلی می باشد.

از جهت دیگر کار کارایی موجود در چیز های M1 Pro و  M1 Max باعث شده است که عمر باتری در این مدل ها تا حد زیادی بهبود رسانی شود. پورت های USB-C ماکثیف و پورت جک هدفون همگی به صورت مدولار بوده و برای تعمیر بسیار ساده می باشد، اما پورت hdmi و پورت کارت sd  در محل خود در روی لاجیک برد لحیم شده‌اند. حافظه و ظرفیت داخلی نیز با سیستم واخلی الحاق شده اند و بنابراین توسط کاربر قابل جایگزینی نیستند.

به طور کلی سایت iFixit نمره تعمیرپذیری مک بوک پرو های جدید را ۴ از ۱۰ اعلام می‌کند. علاوه بر این باید گفت که امکان این وجود دارد که در اثر تغییر و یا تعویض قطعات داخلی بخشی از حسگرها مانند حسگرهای اثر انگشت و همین‌طور بخشی از صفحه نمایش از کار بیافتد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.