کالبد شکافی های جدید اولین نماها از ساختار داخلی مکتب های ۱۴ و ۱۶ را نشان می‌دهد

کالبد شکافی های جدید اولین نماها از ساختار داخلی مکتب های ۱۴ و ۱۶ را نشان می‌دهد

در حالی مک بوک پرو های ۱۴ اینچی و ۱۶ اینچی جدید به تدریج به دست مشتریان در سراسر جهان می رسد، یکی از کاربران ردیت تصاویر تازه‌ای از بخش درونی مک بوک پرو های جدید که دارای چیپ های ۱۰ هسته‌ای می‌باشند را نشان می‌دهد. علاوه بر این کاربر در کنار تصاویری که منتشر کرد روشی را که توانسته مک بوک پرو های  جدید را باز کرده و قسمت های مختلف را آن بررسی کند را نیز به اشتراک گذاشته است.

کالبد شکافی های جدید اولین نماها از ساختار داخلی مکتب های ۱۴ و ۱۶ را نشان می‌دهد
مک‌بوک پرو ۱۴ اینچی

در این مورد باید گفت که روش باز کردن مک بوک پرو های جدید دقیقا مشابه با مک بوک پرو های ۲۰۱۶  می باشد که با استفاده از آچار های پنتالوپ و گیره های ویژه ای انجام می شود. مشخص شد که بخش کیبورد از آنجایی که به یک بخش دیگر به صورت یکپارچه متصل شده است به نظر نمی رسد که تعویض آن کار ساده ای باشد ولی  پورت های I/O که مدولار می باشند تعویض شان تقریباً ساده به نظر می رسد.

یک ساختار متشکل از دو فن در داخل مک بوک پرو های  ۱۴ اینچی وجود دارد و باید گفت که این فن ها اندکی بزرگتر از فن های موجود در مک بوک های ۱۳ اینچی ولی کوچکتر از فن های موجود در مک بوک پرو های ۱۵ اینچ ۲۰۱۶ هستند. علاوه بر این نشت دهنده شناخته شده L0vetodream نیز برخی از تصاویر کالبد شکافی مک های ۱۶ اینچی را در توییتر به اشتراک گذارد و گفت که چیپ   M1 Max به راستی از نظر اندازه بزرگ بوده که به وسیله فن های دوتایی و یک سیستم لوله انتقال گرما خنک می شود.

مدل های مک بوک  پروی ۱۴ و ۱۶ اینچی از ساختار داخلی و نحوه قرارگیری فن های دوتایی کاملاً یکسان می باشند و هر دو دارای یک ست متشکل از شش باتری می باشند که در کنار سیستم های اسپیکر با طراحی جدید قرار گرفته‌اند. البته برای مشاهده کالبد شکافی های عمیق تر و دقیق تر باید منتظر بود تا سایت شناخته شده iFixit نیز نتایج کار خود را در طی هفته های آینده منتشر کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.